GEN TM 480 Yerli Otomobil hakkında detaylar neler?

Değerli arkadaşlar GEN TM 480 Yerli Otomobil hakkında detaylar neler? Bu gün size 2018 yılında görücüye çıkan TM 480 Yerli Otomobil hakkında gerekli bilgileri paylaşacağız.

Değerli arkadaşlar GEN TM 480 Yerli Otomobil hakkında detaylar neler? Bu gün size 2018 yılında görücüye çıkan TM 480 Yerli Otomobil hakkında gerekli bilgileri paylaşacağız.

TM 480 Otomobili Hakkında detaylar

TM 480 Yerli Otomobil ülkemizde 2018 yılında GEN markası tarafından üretilen %100 yerli olan otomobillerden birisidir. GEN markası tarafından üretilen bir kaç modelden birisidir. Toplamda 4 farklı model üreten gen firması hakkında detay öğrenmek için Yerli otomobil GEN Nedir? yazımıza bakınız. GEN TM 480 Yerli Otomobil ilginç ve estetik tasarımıyla adından söz ettiren yerli otomobiller arasında yerini almıştır.

Tıpkı Hacettepe üniversitesi yerli otomobil üretmişti.  Onun  gibi görünümü de muazzam güzeldir. Beş yıl AR – GE faliyeti sonucunda üretilmiş bir otomobildir. 100 KM de 10 TL lik elektrik harcaması ve toplamda 400 KM menzile sahiptir. Yaklaşık 200 Bin TL fiyata sahip olan GEN TM 480 şu anda üst sınıfa hitap eden bir otomobildir. Bu yüzden de devlet desteği almamıştır.

Yazılım ve donanımsal olarak da %100 yerli ve millidir. Şimdi ise GEN TM 480  özellikleri neler sizlere bunun tekniksel olarak detaylarını vereceğim.

Gen TM 480 Yerli Otomobil

GEN TM 480 yerli otomobil özellikleri neler

Motor gücü: 80 kW

Son hız: 160 km/saat

Aktarım Tek oranlı redüktör ile 1 ileri ve 1 geri vites

Menzil: 400 km

Şarj süresi: Şehir şebekesi ile 8 saat, hızlı şarj ile 1 saat

Yakıt ise 100km/ 10 TL

Yukarıdaki bilgiler yerli otomobil için gayet iyi bir değer demektir. Şimdilerde ortaya çıkan Yerli otomobil TOGG ile neredeyse aynı özelliklere sahiptir. Fakat TOGG arabası çok da güzel dizayna sahiptir. Hem sedan hem de SUV olarak üretilecek olan yerli otomobil bizleri heyecanlandırmaktadır. 2022 yılında yollarda göreceğimiz bu otomobil şimdiden herkesi heyecanlandırmıştır. Bir çok kişi bu şekilde araba üretimi yapılırsa bizler satın alırız diye kampanya başlatmıştır.

Şimdi ise sizlere GEN TM 480 için çekilen tanıtım videosunu sunuyorum.

Sizlere alakalı içerik önerilerimiz;

İlginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu