Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi?

Geçtiğimiz günlerde ortaklıktan çıktığını açıklayan Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi? Bu yazımızda sizlere gündeme düşen açıklamaları paylaşacağız. İnan Kıraç çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar neler? Sizlere detaylı şekilde açıklama yapacağız.

Geçtiğimiz günlerde ortaklıktan çıktığını açıklayan Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi? Bu yazımızda sizlere gündeme düşen açıklamaları paylaşacağız. İnan Kıraç çarpıcı açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar neler? Sizlere detaylı şekilde açıklama yapacağız.

Kıraça Holding Yerli otomobil TOGG için ortaklık kurmuş ve 5 büyük firmadan birisi olmuştu. Zaten başlıca işleri otomotiv sektörü olan Kıraça Holding geçtiğimiz günlerde ortaklıktan çekildiğini açıklamıştı. Fakat gündemde merak uyandıran bu konuyu bizlere İnan Kıraç kendisi açıklama yaparak bildirdi. Bizde sizler için bu konuyu değerlendireceğiz.

Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi?

İnan Kıraç ” Elektrikli Otomobiller Türkiye için erken” açıklaması yaptı. Daha önce Sağlık nedeniyle TOGG ortaklığından çekildiğini belirten İnan Kıraç, yerli otomobilin ilk etapta elektrikli yerine hibrit olmasının daha doğru olabileceğini düşündüğünü söyledi. Daha sonra alt yapı ve diğer gelişmeleri tamamladıktan sonra elektrikli otomobile geçilmesinin doğru olacağını düşündüğünü söyledi.

Elektrikli otomobil TOGG’un ilk paylaşıldığı süreçte elektrikli olması bazı kesimlerce eleştirilmişti. Fakat TOGG ortaklık yapısında yer alan bir kişinin bu açıklamayı yapması, elektrikli otomobil üretilmesinin temelini sorgulatmış oldu. Bizce de elektrikli olarak üretilmesi çok mantıklı olmuştur. Web sitemiz de desteğini her zaman TOGG için esirgemeyecektir.

Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi?

Bizler de TOGG’un elektrikli olmasına değil de C-Suv yerine B segmenti bir araçla girilip, daha sonra C segmenti ve C SUV segmenti üretilebilirdi. Bu kısmını eleştirmiştik. Ama İnan Kıraç ise bu eleştiriyi kendince şu şekilde değerlendirmiş.

İnan Kıraç “En az 20 yılı var. Bir kere bataryalar çok ağır. Örneğin elektrikli otobüsümüze koyduğumuz bataryalar 3.5 tonu buluyor. Ayrıca, İstanbul’dan Ankara’ya giderken 300 kilometre sonra şarj ihtiyacı duyacaksınız. En az 1 saat sürecek” şeklinde açıklamada bulunmuş. Bu yüzden de elektrikli otomobil için henüz ülkemiz hazır değil diyerek cevaplamış. Bunun yerine hibrit olması gerektiğini düşüyorum demiş.

Bir gazeteciye verdiği ifadeler bu şekilde imiş. Çekilme sebebi ise sağlık problemleri şeklinde cevap bulmuş. Bu yüzden de bu şekilde çekildiğini açıklamış. Bizlere sağlık sebebi çok da inandırıcı gelmedi ise de asıl sebep elektrikli otomobil için Türkiye hazır değil düşüncesi oldu.

Bu arada sizler de Kıraça Holding Yerli Otomobilden neden çekildi? sorusuna cevabınız var ise yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayınız.

İlginizi Çekebilir

8 Yorum

  1. Tabik ki çekilir bunlar beyaz türk ülkenin gelişmesine karşı ortaklıkları da başlangıçta bu projeye taş koymak içindi diğer kalan babayiğitlerin büyük kısmı da aynı ….

  2. Herseye ragmen elektrikli olmalı,hibrit demek geri kalmak demektir bu piyasada, elektrikli demek sektörün önunde gitmek demektir,burada tek sorun menzildir gerisi yapılır bir seydir,bu konu dada arge gerekir,hatta halen dünya piyasasinda 500 km.menzilli araclar var bizim icin de 300km ve 500 km menzil yeterlidir,dinamik bir argemiz var ve bu menzilin 1000 km.cikartilabileceğini yakın zamanda olacağı ihtimali var.Gerisi ayak sürümek,takoz olmak,ulkemizin bu projesini akamete .ugratmaktır.Ayni dunyada olmayan gelismeleri Silah sanayide gelistirdigimiz gibi,burada da oncü rol alabiliriz,ufkunuzu dunyanin önune almalısınız,yoksa önunüzde giden cobanı gecemezsiniz.Bunun harici dar düşünceler ve dar görüşlerdir.

  3. Aynı sabah gazetesi gibi haber yapmış gibi yapıp milleti salak yerine koyuyorsunuz. Ben şahsen böyle bir yazıyı yazıp yayınlamaya utanirdım. Ya siz?

  4. Hybrit oto turkiyeye zaman kaybettirir Dunya piyasasini yakalamak icin elektrikli oto en iyi tesbit ortakliktan ayrilan holding hayatinin en buyuk hatasini yapmiş Allah akil fikir versin

  5. Togg doğuştan elektrikli bir otomobil. Yani bu ortaklığa girdiğinde elektrikli olduğunu biliyordun. Ne diye girdin ne diye çıkıyorsun. Başka bir sebep olduğunu düşünüyorum.

  6. Bunlar bir yılan gibi içimize girip son kertede sokup kaçan tiplerdir. Bu i.kıraç GS ımızada çok çektirmiştir . Çıktıysa çıktı cehennemin dibine kadar yolu var alırsın bir katarlı ortak dahada çıldırır it köpek

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu