Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi?

Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi? Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti? Yerli otomobilin 27 Aralık 2019 yılında Gebze'de yapılan prototipinin tanıtılmasından sonra vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor.

Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi? Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti? Yerli otomobilin 27 Aralık 2019 yılında Gebze’de yapılan prototipinin tanıtılmasından sonra vatandaşlar büyük ilgi gösteriyor. Birçok kişi teknik özelliklerinin ve performansının yanı sıra iç tasarımı ile de oldukça ilgileniyor. Yeni otomobilin tasarımına yapan firma kim vatandaşlar merak ediyor.

Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi?

Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti? Yerli otomobil iç tasarımı ile tüm dikkatleri üzerine çekiyor. Yerli otomobilin tasarımına yardım eden firma İtalya’ da tasarım konusunda oldukça başarılı bir firmadır. 1930 yılında İtalya Torino kentinde kurulmuş bu firmanın kurusu Battista Farina adlı kişidir. Lakabından yola çıkarak firmaya Pininfarina ismini vermiştir. 1931 yılında ilk aracının tasarımını üstlenen şirketin Ferrari ile anlaşmasıyla yıldızı parladı. Dünyada tasarım konusunda en iyi firmalarda biri olan Pininfarina şimdilerde yerli otomobilin iç dizayn ve dış dizayn tasarımıyla birçok kişinin ilgi ve merakını kazandı. Birçok sektörde faaliyet gösteren firmalardan biri olan Pininfarina, İtalya başta olmak üzere ABD, Çin, Hindistan, Almanya gibi ülkelerinin araçlarının tasarımını yapıyor.

Yerli otomobilin tasarımına yardım eden firma, ilk olarak Ferrari araçların tasarımı ile ünlendi. Pininfarina ilk olarak Ferrari 250 modelinin tasarımını üstlenmiştir. Başarılı tasarımından sonra Lambhorgigi tasarımlarını yaparak ününe ün kattı. Bu araçların yanı sıra; Fiat, Alfa Romeo, Lancia, Maserati, Cadillac, Volvo ve Peugeot markaların modellerinin tasarımını yaptı. Türkiye’nin yanı sıra Vietnam’ da kendi yerli otomobil üretimi için kolları sıvadı. Vietnam’da iç ve dış dizayn tasarımında Pininfarina Tasarım Şirketi ile anlaşmaya vardı. Pininfarina son yıllarda ürettiği, elektrikli otomobili ile dikkatleri çekti. Pininfarina Cenevre’de elektrikli olan otomobili Batista’yı tanıtmıştı.

Pininfarina Tasarım Şirketinin Öne Çıkan Tasarımları

Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti? Yeni otomobilin tasarımını yapan firma hangisi? Yerli otomobilin tasarımına yardım eden firma diğer yaptıkları araçların tasarımları ile de dikkat çekiyor. Tasarımını yaptığı bazı araçlar şunlardır ;

 

Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti

K550 : İtalya’nın en şık tasarımlarından birine sahip araç 2017 yılında görücüye çıkmıştı. Yerli otomobilin de çok benzetildiği araç, şık ve farklı tasarımı ile Dünyaca göz dolduran bir modeldir. Uzun gövdesi ve arka kısmının 5 koltuklu oluşu ile dikkat çekiyor.

 

Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti

K350: Yerli otomobilin tasarımına benzetilen bir diğer İtalyan aracı K350, ” Hybrid Kinetik Group” için tasarlanmış bir araçtır. Elektrikli oluşu ile dikkat çeken araç, yerli otomobilimiz C- Suv modeline çok benzetiyor.

 

Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti

Maserati Granturismo: Pininfarina ‘ nın , tasarım harikası olan araç özellikle radyatör ön ızgarası ile oldukça dikkat çekiyor. 2007 yılında Dünyaya tanıtılan araç özellikle retro tasarımlarıyla oldukça ilgi çekti.

 

Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti

Ferrari F12 Berlinetta: 2012 yılında tanıtılan araç ikonik kırmızı rengi ve şık tasarımı ile AutoDesign Awards tasarım ödülünü aldı.

Yeni otomobilin tasarımına hangi firma yardım etti? Yeni otomobilin tasarımına yardım eden firma hangisi? adlı yazımızdan sonra da sizleri öneri yazılarımız;

İlginizi çekebilir

Bir Yorum

  1. yerli araçta şimdilik kaporta tasarımı öne çıkıyor.Halbuki bakımı, arıza çıkarması, ve çeşitli ayarlarının yapılması konuları hala muallak. Mesela distribütör sente ayarı. Yerli araçta daha mı kolay olacak bu ?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu