2022 Mercedes-Benz EQS Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu!

2022 Mercedes-Benz EQS özellikleri ve fiyatı belli oldu. Aynı zamanda araç gece trafiğinde de kameralara yakalandı, görüntüler YouTube’da. Mercedes’in son derece ümitli olduğu yeni segmenti EQS hakkında bilgiler gelmeye devam etmekte

2022 Mercedes-Benz EQS özellikleri ve fiyatı belli oldu. Aynı zamanda araç gece trafiğinde de kameralara yakalandı, görüntüler YouTube’da.

Mercedes’in son derece ümitli olduğu yeni segmenti EQS hakkında bilgiler gelmeye devam etmekte. Hatırlarsanız EQS segmentinden daha öncesinde de sizlere bahsetmiştik. Mercedes’in en premium özelliklere sahip olacak olan aracı hakkında da yeni bilgiler yayınlandı. Otomobilin gece görünümü kameralara yansıdı. EQS tasarımı hakkında daha fazla bilgi almak isteyenler ilgili videoya göz atabilir.

2022 Mercedes-Benz EQS Özellikleri ve Fiyatı

Serinin iki farklı versiyonla piyasaya sürülmesi planlanmakta. İlk model olacak olan EQS 450+ arkaya monte edilen tek elektrikli motorla çalışacak, ikinci model EQS 580 ise iki elektrikli motorla birlikte. 

Bunun yanı sıra ilk model 329 beygir güç, 550 Nm tork değerine sahip. İkinci model ise 516 beygir güç ve 828 Nm tork değerine sahip. Aynı zamanda aracın her iki modelinde de 108.7 kWh değerinde pil takımı mevcut olmakta.

Otomobillerin kilometre değerleri hakkında net bir açıklama yapılmadı. Fakat bu konunun da yakın bir zaman içerisinde netleştirilmesi bekleniyor. Zira iki otomobilin de alıcı oranı gerçekten çok fazla. Otomobiller premium segmentte direkt olarak Tesla’nın rakibi olacaklar. Aynı zamanda ilgili zaman zarfına kadar farklı marakların da elektrikli premium araç çıkartma olasılıkları mevcut.

2022 Mercedes-Benz EQS Özellikleri ve Fiyatı

2022 Mercedes-Benz EQS Fiyatı

Başlangıç modeli olan EQS 450+ 100.000 dolar değerinde fiyatlandırma almakta. Bu oranın premium bir araç için bir üst seviye olduğunu söylememiz gerek. İkinci model EQS 580 ise 150.000 dolar değerinde fiyatlandırılmakta. İki otomobilin de motor, beygir ve benzeri güçlerinden farklı olarak teknolojilerinde de işlevsellik değişkenleri olacak. Ancak Mercedes bu değişkenler hakkında net bir açıklama yapmadı.

Mercedes, EQS serisi ile birlikte yeni bir tarihi başlatmak niyetinde. Uzunca süredir elektrikli otomobil pazarına sadece ufak dokunuşlarla giren dev otomobil markası artık sadece elektrikli araçlara odaklanmak istiyor. Halihazırda bütün firmalar da stratejilerini buna göre ilerletmekte. Bu bağlamda EQS serisine ait olan ucuz fiyatlı ürünler de görmemiz kısa vadede mümkün.

2022 Mercedes-Benz EQS özellikleri ve fiyatı şimdilik bu şekildeydi. Daha fazlası için bizi takipte kalmayı unutmayın, gelişmelerden sizleri haberdar edeceğiz.

İlginizi Çekebilir

Emre Can Ulu

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Emre Can Ulu'ya ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu