Günsel yerli otomobil 2020 de KKTC’de yollarda

Günsel yerli otomobil 2020 de KKTC'de yollarda olacak. Günsel yerli otomobil nedir öncelikle onu anlatarak sözlerimize başlayacağız. Günsel yerli otomobil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin üreteceği

Günsel yerli otomobil 2020 de KKTC’de yollarda olacak. Günsel yerli otomobil nedir öncelikle onu anlatarak sözlerimize başlayacağız. Günsel yerli otomobil Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin üreteceği 2020 Şubat ayında yollara çıkaracağı yerli otomobilin adıdır. Belirlenen isim ise Yerli Otomobil Gürsel olarak belirlendi. Kıbrıs’ın yerli otomobil Gürsel hakkında detaylar yazımızda;

Günsel yerli otomobil 2020 de KKTC’de yollarda

Kıbrıs Gürsel için gün saymaya devam ediyor. Çok kısa süre sonra yerli otomobil Günsel yollarda olacak şekilde son aşamaya gelinmiş durumda. 20 Şubat 2020 de yollara çıkacak olan Günsel için geri sayım başlamış durumda desek yeridir. Ülkemizde de tanıtımı gerçekleşen TOGG yerli otomobil de 2022 de yollara çıkacaktır.

Günsel yerli otomobil için çalışmalara bizden önce başlayan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti bu yılda Şubat ayında yollara çıkacaktır açıklaması yapıldı. Yakındoğu üniversitesi bünyesinde yapılan bu otomobil de yerli olarak üretilmiştir. Günsel adı da yapım şirketinin ismidir. Günsel ailesinde almaktadır. Elektrikli otomobilde yüzdelik olarak ise çoğu malzeme yerli ve bir kaç adet parça sadece dışarıdan alınmaktadır.

Elektrikli yerli otomobil Günsel özellikleri;

Dolu batarya ile 350 KM yolculuk.

Evdeki şarjı 7 saat sürecektir.

Hızlı şarj ise 30 dakikada full batarya.

Her elektrik istasyonunda şarj olabilmektedir.

0/100 8sn de olacak.

Önce Kıbrsıta satışa sunulacak daha sonra da Türkiye öncelikli ihracat yapılacaktır.

Günsel Model 1 ile öncelikle satışa başlayacak daha sonra Model 2 vs diye devam edecektir. Yerli otomobil Günsel Model 1 2020 Şubat ayında yollara çıkacak ve satışına start verilecektir. Bu arada Yerli otomobil TOGG çalıntı mı?  adlı yazımızı ziyaret ediniz.

İlginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu