Yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar

Yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar neler? Yerli otomobil prototip üretilen iki adet otomobil tanıtılmış halk tarafından hayli ilgi görmüştü. İki model üretilmiş ve sadece bunlar sergilenmişti. Birisi sedan birisi sev olan iki adet yerli otomobil prototip olarak üretilmiş bu modellerin daha geliştirilerek çıkarılacağı ortaya çıkmıştı. Şimdi de yerli otomobil sitesi olarak sizlere bu yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar vereceğiz.

Yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar

Arkadaşlar öncelikle prototip nedir? Bunu öğrenerek konuya başlayalım. Prototip kelime anlamı ilk örnek demektir. Yani karar verilen herhangi bir üründe önceden tanıtımı veya gösterilmesi planlanan ön tanıtım ürünüdür. Yani TOGG yerli otomobil prototip üreterek öncelikle halkın bu otomobile tepkisini vermesini analiz etti. Bu prototip beğenilince de gerçekten de bu ayarda araçlar seri üretime başlanacak denildi.

Araçlar Pininfarina şirketi ile iş birliğiyle İtalya da üretildi. Yani ülkemizde hazır bant sistemleri olmadığı için firma ile anlaşıldı. Fikri mülkiyet hakları tamamen yerli olan tasarımla oradaki fabrikada yapılarak Türkiye ye getirildi. Bu süreci de Yerli otomobil nerede üretildi? adlı yazımıza bakınız.  Burada daha detaylı bilgiler mevcuttur. Yani Yerli otomobil prototip araçları İtalya da Pininfarina şirketinin üretim tesisinde üretti.

Daha sonra bu prototip araçları Sn. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın katılımıyla tanıtımı yaparak kamuoyuna duyurdu. Yani yerli otomobilin prototipi tanıtımı gerçekleşti. 27 Aralık 2019 günü gerçekleşen bu tanıtımı Yerli otomobil tanıtımı gerçekleşti işte detaylar! yazımızda sizlere anlattık. O yazımıza bakabilir tanıtım hakkında detaylara ulaşabilirsiniz.

Yerli Otomobil SUV Prototip için ön bilgi

Yerli otomobilimiz 2 segment 3 modelde tanıtım yaptı. İki segment için 3 araba şu şekilde olacak. Bir adet sedan Bir adet SUV bir Adet de çift motorlu SUV şeklinde oldu. Şimdi ki başlığımız da Bu iki SUV modelinden bahsedeceğiz. Değerli arkadaşlar SUV iki adet üretilecek olup farkları ise birisinde çift motor olacaktır. Bu da güç bakımından 4×4 gibi güçlü olacak. Birisi çift motor diğeri ise tek motor şeklinde olacak yani 4×2 çeker. Bu yüzden bu ikisi de SUV segmentinde yer alacak.

Bu SUV için hemen alta bir adet resim yerleştiriyorum. Ona bakmadan önce isterseniz Yerli Otomobil Suv Hakkında Detaylar yazımızı da inceleyebilirsiniz. Çünkü orada sadece SUV modelini inceleme yazımızı bulacaksınız. Yani tanıtımı gerçekleşen yerli otomobil prototip araçları içerisinde olan modeldir. 2022 yılında seri üretime geçileceği zaman üretilecek olan SUV modelde Tek motorlu olan otomobilde 200 beygir, çift motorlu olanda ise 400 beygir güç olacak. Ayrıca diğer sedan gibi 30 dakikada %80 şarj olan bataryaya sahip olacak. Maksimum hız 180 ve 0-100 ise 4.8 saniye olacak. Bu özellikler ise TOGG yerli araba prototip SUV olanı için geçerlidir.

Yerli Otomobil SUV Prototip resimleri;

Yerli Otomobil SUV Prototip için ön bilgi

Yerli Otomobil SUV Prototip için ön bilgi

Yerli Otomobil SUV Prototip için ön bilgi

Yerli Otomobil SUV Prototip için ön bilgi

Yerli Otomobil Sedan Prototip için ön bilgi

SUV segmentinden sonra da Sedan tanıtılmıştı. Yerli araba sedan genç kesim tarafından çok beğenildi. Gri renkli olan Yerli Otomobil Sedan Prototipi ise hayli beğenilen model oldu. TOGG sedan teknik özellikleri ise 200 Beygir güç üretebilecek ve tek motorlu SUV gibi 30 dakikada %80 batarya dolumu yapacak. Maksimum hız 180 ve 0-100 ise 5.1 saniye olacak.

Sedan olan otomobilin ise ilerleyen süreçte hatchback tasarımı üretilecek. Daha çok hatchback ile Genç kesime hitap edilecek.

Yerli Otomobil Sedan Prototip serisi için fotoğraflar;

Yerli Otomobil

Yerli Otomobil Sedan Prototip için ön bilgi

Yerli Otomobil Sedan Prototip için ön bilgi

Yerli Otomobil Sedan Prototip için ön bilgi

Yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar CNN Türk Röportaj;

Önerilen Yazılar;

İlginizi Çekebilir

5 thoughts on “Yerli otomobil prototip araçları hakkında detaylar

  1. İnşallah bu otomobil hem göründüğü kadar hem de özellikler olarak denileni verir. Eğer bunlar yapılırsa, bu otomobil dünyanın her yerinde su gibi gider.(bkzn: Yabancılara TOGG Hakkında Sorular)

  2. Yerli otomobilde dahil bir çok yapılmak istenen proje ve atılıma karşı çıkanların bir bir bertaraf edildi daha nice güzel yıllar yaşamamız temennilerimle…

  3. Yerli otomobilimiz çok güzel harika bir tasarım muhteşem bir tasarım teknoloji harikası .emeği geçen tüm herkese teşekkür ederim .Allah’ın izniyle üretim e başlayınca rekor satışlar olucagina hiç şüphem yok

  4. Yerli araçların bilgi mesajları da ful yerli olu inşallah. Mesela citröen araçlarda motor arızası aracı tamir ettiriniz şeklinde bir mesaj geliyor. Motorun arızalı olduğu falan yok, mesaj resmen tercüme hatası. Yerli aracın prototipinde en çok kaportaya bakıyoruz ama yazılımı da yerli olması lazım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.