Opel Yerli Üretim Mi?

Opel Yerli Üretim Mi? Ülkemizde Opel Üretiliyor mu? Yerli üretimde Opel Yer alıyor mu? Bu soruları sizler için cevaplayacağız.

Opel Yerli Üretim Mi? Ülkemizde Opel Üretiliyor mu? Yerli üretimde Opel Yer alıyor mu? Bu soruları sizler için cevaplayacağız.  Ülkemizde en büyük sektörlerden bir tanesi de otomobil sektörüdür.

Bu sektör çok fazla kişinin ilgi odağıdır. Bu büyüme, üretilen araçlarda yansımaktadır. Dünya üzerinde en çok tercih edilen araçlardan birisi olan Opel, Türkiye’de de üretilmektedir. Bunun yanı sıra üretimi yapılan farklı markalarda bulunmaktadır.

Opel Yerli Üretim Mi?

Fiat, Renault, Toyota gibi araçların bazı modelleri de Türkiye’de üretilmektedir. Otomobil sektörünü yakından takip eden kişiler, araçlara yakından bakma gereği duyabilmektedir. Bu nedenle zaman zaman üretim yapılan fabrikaları ziyaret edebilmek istemektedir. Opel’in Vectra markası Türkiye’de üretilip pazara sunulmuştur.

Opel Yerli Üretim Mi?

Ülkenin z2000 yılında yaşadığı zorlu döneminden pek çok yer etkilendiği gibi Opel firması da etkilenmiştir. Sonrasında İzmir Torbalı’da bulunan fabrika kapatılma kararı alınmıştır. Opel 5 yılın sonunda yeniden üretime geçmeye karar vermiş ve bununla ilgili girişimlerde bulunmuştur.

Türkiye’de Üretilen Otomobiller

Türkiye’de sadece Opel değil diğer otomobil çeşitleri de markalar tarafından üretilmektedir. Opel’in Combo modeli için fabrikası vardır. Bununla birlikte Fiat markasının, Doblo, Fiorino, Egea, Linea modelleri Türkiye’de üretilmektedir. Araçların üretim aşamaları Türk mühendisler tarafından yapılmaktadır.

Türk mühendislerin bu alanda uzmanlaşmış olması, Türkiye’nin de ön plana çıkmasına neden olmaktadır. Türkiye bu konuda ön plana çıktığı için, yatırımcılar bunu olumlu bir şekilde değerlendirmektedir. Bu durum Türkiye’ye müşteri çekmektedir.

Öneri: ZES elektrikli araç şarj istasyonlarını 81 ile yaydı

Opel’in Türkiye’deki Fabrikası Nerededir?

Opel araç modelleri Türkiye’de 1990 yılında bulunan fabrikası 2000 yılına kadar faaliyet göstermiştir. Fakat ekonomik kriz sonrasında fabrika kapatılmak zorunda kalmıştır. Bu 10 içerisinde Vectra gibi önde gelen  modeller fabrikada boy göstermiştir. Ekonomik krizden etkilenen Opel, ne kadar yeniden açılmak istense de Türkiye’de açılamamıştır.

Opel Yerli Üretim Mi?

İzmir Torbalı yer alan fabrika için çok farklı planlar düşünülse de yedek parça dağıtım hizmeti veren bir yere dönüştürülmüştür. Bugünde o şekilde hizmet vermektedir. Opel üretimi ise, diğer ülkelerde ve aktif pazarda çalışmalarına devam etmektedir. Opel’e nazaran Türkiye’de diğer markalar ön plana çıkmıştır.

Hyundai, İsuzu, Honda bu konuda çok güzel modelleri üretmeye devam etmektedir. Bu da Türkiye için çok güzel bir pazar oluşmasına neden olmaktadır. Araç sektörü, insanlar tarafından her dönem ilgi görmektedir. Opel Yerli Üretim Mi? Ülkemizde Opel Üretiliyor mu? Yerli üretimde Opel Yer alıyor mu? bu soruları sizler için cevapladık.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu