Türkiye’nin ilk lityum tesisi açılıyor!

Bu gün yani 26 Aralık 2020 tarihinde Türkiye'nin ilk lityum tesisi açılıyor! Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın açılışını yapacağı video konferans yöntemi ile gerçekleşen Lityum üretim tesisi faaliyete Eskişehir'de başlayacak.

Bu gün yani 26 Aralık 2020 tarihinde Türkiye’nin ilk lityum tesisi açılıyor! Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açılışını yapacağı video konferans yöntemi ile gerçekleşen Lityum üretim tesisi faaliyete Eskişehir’de başlayacak.

Türkiye’nin ilk lityum tesisi açılıyor!

Türkiye’nin Yerli Otomobil’i TOGG için ve diğer Elektrikli Otomobiller için de pil ihtiyacını karşılamak üzere faaliyetlerini yürüteceği Türkiye’nin ilk Lityum üretim tesisi açılışı gerçekleşecek. Burada bu araçların bataryaları üretilmeye başlanacak. Bilindiği üzere lityum piller bor’dan üretileceği için tam anlamıyla yerli olacak.

Türkiye'nin ilk lityum tesisi açılıyor!

Ülkemizde ve dünyada bir çok elektronik cihazda kullanılan pillerin ve bataryaların içerisinde lityum yer alıyor. Bizde ilk defa bu lityum pilleri bor madeninden üreteceğiz. Yarın Eskişehir de gerçekleştirilecek olan tesis açılışını da 26 Aralık 2020 de saat 14:00 de sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ gerçekleştirecek.

Açılışıise video konferans ile yapacak olan Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez gerçekleştirecek. Türkiye’nin ilk lityum tesisi olarak faaliyet gösterecek olan bu işletme Her alandaki tüm pil ve batarya ihtiyacını karşılayacak. Özellikle de Yerli Otomobil TOGG için de bataryalar üretmeye başlayacak.

Öneri yazı; Yerli otomobilin bataryası kaç dakikada dolacak?

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu