Togg İşçi Alımı Ne Zaman?

Togg işçi alımı tarihleri, yerli otomobilin seri üretimine günler kala arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi haline geldi. İş arama sürecinde olanlar ve mevcut işini değiştirmek isteyenler, Türkiye’nin yerli firmasında işe girebilmek adına Togg tarafından yayınlanan personel alımı ilanlarını araştırmaya devam ediyorlar.

Yerli otomobil Togg, doğuştan elektrikli tasarımı ile hem yerel basında hem de yabancı basında sık sık manşetlerde yer alırken, bir araç üreticisi firmadan çok daha fazlası olduğunu belirten firmada işe girmek isteyenlerin sayısı da günden güne artmaya devam ediyor.

Togg’un aktif olarak işe alım yapıp yapmadığını merak eden vatandaşlar, firmanın güncel personel alımı ilanlarını araştırmaya devam ederlerken, firmadan toplu bir işçi alımı yapılacağına dair henüz resmi bir açıklama gelmedi.

Yerli firma Togg, aktif olarak işe alım yaptığı bazı departmanları yayınladı. Personellerin hangi bölümlerde ve hangi bölgelerde istihdam edileceklerini, boş kadro sayısını ve diğer ayrıntıları bir iş arama platformunda yayınlayan Togg, kamuoyunu bilgilendirdi.

Togg Hangi Kadrolara Personel Alımı Yapıyor?

Togg’un personel alımı yaptığı kadrolar, arama motorlarında sıklık ile sorgulanmaya devam ediliyor. Türkiye’nin yükselen gücü olarak gösterilen Togg, toplu bir işçi alımı yapacağına dair henüz bir duyuru yayınlamamış olsa da LinkedIn isimli iş arama platformu üzerinden aktif olarak başvuru kabul ettiği pozisyonlar için çağrı yapmaya devam ediyor.

Şu an Togg firmasının iş arama platformu olan LinkedIn üzerinden aktif olarak başvurulara açık olan onlarca personel alımı ilanı buluyor. Yerli firma, alımların yapılacağı ve başvuruların hala kabul edildiği pozisyonları, istihdam edilecek olan bölgeleri ve söz konusu kadrolarda görevlendirilecek olan kişi sayılarını şu şekilde sıraladı:

 • Design Studio/ Visualisation Design- Stuttgart Almanya: 1 kişi
 • Vehicle Dynamics- Gebze: 1 kişi
 • Powetrain Calibration- Gebze: 1 kişi
 • Program Management- Gebze: 1 kişi
 • Distribution Channel& Business Development- Sales- Stuttgart Almanya: 1 kişi
 • PD Product Launch- Chassis Systems- Gebze: 1 kişi
 • Spare Parts Product& Pricing Management- Gebze: 1 kişi
 • Data Science& Analytics- Gebze: 1 kişi
 • Service& Body Shop Network Management- Gebze: 1 kişi
 • ECU Software Development Engineer- Gebze: 1 kişi
 • PD Product Launch- Interior Components- Gebze: 1 kişi
 • PD Product Launch- Vehicle Integration- Gebze: 1 kişi
 • Software Engineer- Backend- Gebze: 1 kişi

Togg Personel Alımı İlanlarına Nasıl Başvuru Yapılır?

Togg’un personel alımı ilanlarına başvurmak için öncelikle LinkedIn isimli iş arama platformuna kişisel bilgiler girilerek üyelik oluşturmak gerekmektedir. Üyelik oluşturulmasının ardından ise açılan ekranda yer alan “arama” kısmından “Togg” aratılmalı sonrasında ise sıralanan personel alımı ilanlarına online olarak başvuru yapılması gerekmektedir.

Togg Ne Zaman Seri Üretime Geçecek?

Togg’un seri üretime geçiş tarihi, arama motorlarında sıklık ile sorgulanan konu başlıklarından birisi olarak karşımıza çıkıyor. Son dönemlerde artan elektrikli otomobil tanıtımlarından sonra araç alma tercihini yerli otomobilden yana kullanmak isteyen tüketiciler ve yatırımcılar, firmanın aracın seri üretimine ne zaman geçeceğini merak ediyorlar.

Togg tarafından yapılan resmi açıklamalara göre yerli otomobil şu sıralar 208 adet robot ile deneme üretimleri üzerinde çalışmalarını sürdürüyor. Çalışmaların problemsiz bir şekilde tamamlanmasının ardından ise 29 Ekim tarihinde Togg Gemlik Tesisi resmen açılmış olacak. O tarih itibari ile de yerli otomobilin seri üretimi için start verilmiş olacak.

Togg’un Fiyatı Belli Oldu Mu?

Togg’un satış fiyatı, henüz belli olmadı. CEO Mehmet Gürcan Karakaş, aracın piyasaya çıkacağı tarihlerde elektrikli otomobil piyasasının güncel durumunun, Togg’un satış fiyatının belirlenmesi üzerinde etkili olacağını bildirdi.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu