Karsan elektrikli otobüs teslimatını Romanya’ya gerçekleştirdi

Yerli firmamız olan ve alanında öncü firmalardan olan Karsan elektrikli otobüs teslimatını Romanya'ya gerçekleştirdi Elektrikli Otobüs üretimine geçtiğimiz yıllarda başlayan Karsan ilk siparişini Avrupa ülkesine yani Romanya'ya teslim etti.

Yerli firmamız olan ve alanında öncü firmalardan olan Karsan elektrikli otobüs teslimatını Romanya’ya gerçekleştirdi Elektrikli Otobüs üretimine geçtiğimiz yıllarda başlayan Karsan ilk siparişini Avrupa ülkesine yani Romanya’ya teslim etti.

Karsan elektrikli otobüs teslimatını Romanya’ya gerçekleştirdi.

Otobüs ve kamyon alanında çalışmalarını devam ettiren firma Romanya’ya 20 adet Elektrikli otobüs, yani toplu taşıma aracını teslim etti. Geçtiğimiz yıllarda Elektrikli Otobüsünü duyuran Karsan Otomotiv, firması ilk siparişini Romanya’dan almıştı. Dün de bu siparişleri teslim ettiğini duyurdu.

Karsan elektrikli otobüs teslimatını Romanya'ya gerçekleştirdi

BMW ile batarya kısmında ortaklık kuran  Karsan, Romanya’nın Dej Belediyesi’ne 14 adet yüzde 100 elektrikli Atak Electric ve 6 adet Jest Electric aracın teslimatını gerçekleştirdi. Elektrikli Otobüslerde 8 metrelik sınıfında yüksek performans sunan Atak modeli ve Jest modeli için alınan siparişler hızlıca tamamlamaya başladı.

Karsan Elektrikli Otobüs için daha alınmış siparişler mevcut olduğu için firma hız kesmeden üretimine devam etmektedir. Teknik özellikler ile dikkat çeken Karsan Elektrikli Otobüs 300 KM menzile sahip olması ile öne çıkıyor. Firmanın ürettiği bu otobüsler de AC ünitesi ile 5 saatte, DC ünitesi ile de 3 saatte şarj oluyor.

Ülkemizdeki değerli firmalardan olan Karsan için de başarılı bir yıl geçecek gibi görülüyor. Ayrıca Karsan firmasını Yerli Otomobil markamız olan TOGG üretiminde de sık sık adını duyacaksınız. Bu arada Yerli Otomobili Kimler Üretecek? Diye merak edenler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Karsan ile ilgili soru cevap için Karsan Forum sayfamızı ziyaret ediniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu