ZES elektrikli araç şarj istasyonlarını 81 ile yaydı

Zorlu Holdinge bağlı olan ZES elektrikli araç şarj istasyonlarını 81 ile yaydı. Eksik olan illeri de tamamlayan ZES şu an 420 Noktada aynı anda 720 aracı şarj edebilecek.

Zorlu Holdinge bağlı olan ZES elektrikli araç şarj istasyonlarını 81 ile yaydı. Eksik olan illeri de tamamlayan ZES şu an 420 Noktada aynı anda 720 aracı şarj edebilecek. Yerli Otomobil TOGG alt yapısını da hazırlayacak olan ZES, şimdiden tüm illerde alt yapıyı kurmuş durumda..

ZES elektrikli araç şarj istasyonlarını 81 ile yaydı

Elektrikli otomobiller, çevreci dostu oluşu ve daha az yakıt tüketiminden dolayı artık tercih edilmeye başlandı desek yeridir. Yakında yerli otomobil de üretim aşamasına geçileceği için ZES de otomobil piyasaya sürülmeden alt yapı çalışmalarını tamamlamak istiyor. Tüm illerde faaliyetlere başlayan ZES, Yerli Otomobil TOGG yollara inmeden tüm illerde farklı noktalarda şarj istasyonlarını tamamlayacak.

https://zes.net/

Elektrikli otomobiller için isteğe bağlı olarak da evlere veya iş yerlerine kadar ZES istasyonlarını kuran Zorlu Holding bu alt yapıyı Türkiye de farklı farklı noktalarda da yaparak, ülkenin şarj istasyonu sorununu çözmeyi amaçlıyor. Hem sessiz çalışan ve emisyon değerleri çok düşük olan elektrikli otomobiller çok fazla tercih edilmeye başlandı. Bu yüzden de sektörde Zorlu enerji olarak faaliyet yürütmeye başladıklarını da kamuoyuna duyurdular.

Bu çalışmalar doğrultusunda ZES elektrikli araç şarj istasyonlarını 81 ile yaydı. 420 farklı noktada 710 elektrikli araç aynı anda fişe takılmaktadır. Büyük çoğunluğu ise İstanbul, İzmir, Bursa ve Ankara da olan bu istasyonların sayısını çok daha artırmayı hedefliyorlar. Bizlerde gelişmeleri sizler için yazmaya devam edeceğiz.

Öneri yazı: Bakan Müjdeyi Verdi! Yerli otomobil TOGG ne kadar sürede şarj olacak?

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu