Yerli Otomobil kaç para olacak?

Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? Yerli Otomobil kaç para olacak? Ülkemizde 2017 yılında uygulamaya konulan yerli otomobil projesi için geri sayım başladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın yerli otomobil hakkında

Yerli otomobilin fiyatı ne kadar olacak? Yerli Otomobil kaç para olacak? Ülkemizde 2017 yılında uygulamaya konulan yerli otomobil projesi için geri sayım başladı. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın yerli otomobil hakkında yaptığı açıklamalarda 27 Aralık cuma günü, ön gösterimi olacağını bildirdi. Bunun yanı sıra yerli otomobil hakkında en çok merak edilen sorulardan bir tanesi de yerli otomobil kaç lira olacak? sorusu oldu.

Yerli Otomobil kaç para olacak?

Yerli otomobilin fiyatı hala araştırılıyor. Yerli otomobilin yapılacak olan ön gösterimde fiyatıda netleşecek. Son teknoloji ile üretilen yerli otomobillerin dolu ve boş fiyatları arasında fiyat değişikliği ortaya konuldu.

Ortalama yerli otomobilin boş kasaları 70 bin dolu kasaların fiyatı ise 120 bin TL olacağı düşünülmekte. Ancak son teknoloji yerli otomobil fiyatlarında herhangi net bir fiyata ulaşılmış bir sonuç yok. Vatandaşların merakla sorduğu yerli otomobil kaç lira olacak? sorusunu sizler için cevaplayacağız.

Günümüzde elektrik ile çalışan otomobil fiyatları incelendiğinde en düşük rakam 150 bin olarak görülebilmekte. Son teknoloji olarak üretilen elektrikli otomobiller günümüzde benzinli ve dize araçlara nazaran daha pahalı olduğunu söyleyebiliriz.

Yerli Otomobilin Üreticileri Kimlerdir?

2011 yılından itibaren gündemdeki yerini koruyan yerli otomobili 2017 yılında Recep Tayyip Erdoğan öncülüğünde proje hızlandırıldı. Vatandaşların en çok merak ettiği soru yerli otomobil kaç para olacak? sorusu oldu. Henüz belirlenmeyen yerli otomobil fiyatları ön gösterimde belli olacağı düşünülüyor.

Yerli otomobil üreticileri de bunun yanı sıra merak konusu oldu. 2017 yılında TOGG ile yapılan anlaşma ile protokol imzalanmıştı. Türkiye Otomobili Girişim Grubu (TOGG) üyeleri bu projede elini taşın altına koydular. Peki bu TOGG üyeleri kimlerden oluşuyor ? sizler için araştırdık. TOGG üyeleri arasında Anadolu Grubu, BMC, Kıraça Holding, Turkcell Grubu ve Zorlu Holding bulunmaktadır.

Yerli Otomobil kaç para olacak?

Yerli Otomobilin İsmi Ne Olacak?

TOGG’dan gelecek resmi açıklamaya kadar, yeni bir isim arayışı sosyal medyada konu oldu. Vatandaşların isim önerileri devam ediyor. Sosyal medya platformlarından olan twitter web sitesindeki kullanıcıların, isim önerilerini sizler için hazırladık.

Twitterda bazı kullanıcıların önermiş olduğu yerli otomobil isimleri;

  • OtoTürk
  • Wolf
  • AyTürk
  • Türker
  • Atak gibi isimler en çok önerilen yorumlar arasında gelmektedir.

Yerli Otomobil kaç para olacak? yazımız dan sonra Sizlere öneri yazı olarak Yerli Otomobil hakkında bilinmesi gerekenler neler? adlı yazımızı tavsiye ediyorum. Detaylı bilgi için inceleyiniz.

İlginizi çekebilir

4 Yorum

  1. 2001 den şu zamana kadar Cumhurbaşkanımızın himayesinde bir çok alanda hayırlı ve muhteşem işler yapıldı, yapılmaya da devam edilecek inşallah. Biz her daim destekçisi ve duacısıyız. % yüz yerlive milli otomobilide göreceğiz inşallah. Hayırlı uğurlu olsun. Şu an bir japon otomobili sürmekteyim. % yüz yerli ve milli otomobilimize talibim. O nu sürmek için ve de sahip olmak için büyük bir gururla ve heyecanla bekleyeceğim inşallah. Başta Cumhurbaşkanım olarak üzere emeği geçen tüm babayiğitlerden ALLAH Razı olsun. ALLAH yar ve yardımcımız olsun inşallah.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu