Yerli otomobil fabrikası nerede?

Yerli otomobil takipçileri sizlere bu gün Yerli otomobil fabrikası nerede? TOGG fabrikası nerede kuruluyor? Hangi ilimizde kuruldu? Yerli otomobil Hangi ilçemizde kuruldu?

Yerli otomobil takipçileri sizlere bu gün Yerli otomobil fabrikası nerede? TOGG fabrikası nerede kuruluyor? Hangi ilimizde kuruldu? Yerli otomobil Hangi ilçemizde kuruldu? Bu soruları yanıtlayacağız. Bu sorular gerçekten bilmeyenler için merak edilen sorular diyebiliriz. Bizde bu gün bu detayları sizlere sunacağız.

Yerli otomobil fabrikası nerede kuruluyor?

Bildiğimiz üzere Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu yani TOGG fabrikası nereye kuruluyor diye merak edilmektedir. Bende detayları sizlere paylaşmak istedim. Elektrikli otomobilimizin fabrikası hangi ilde kuruluyor bu merak konusu olmuştu. Bende sizler için detaylı şekilde kaleme aldım.

Yerli otomobil takipçileri sizlere bu gün Yerli otomobil fabrikası nerede? TOGG fabrikası nerede kuruluyor? Hangi ilimizde kuruldu? Yerli otomobil Hangi ilçemizde kuruldu?

Öncelikle herkesin bildiği gibi yerli otomobil TOGG fabrika kurulum aşamasını neredeyse tamamlamak üzere. Fabrika kaba inşaatı ise nerdeyse bitmek üzere diyebiliriz. Basında geçen fabrika haberleri üzerine bazı vatandaşlar hangi ilde kurulduğunu merak ediyor. Evet şimdi sizlere Yerli otomobil fabrikası nerede? Hangi ilimize fabrika kuruldu bunu açıklayacağım.

Öncelikle Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisi merak edenler bu yazımızı inceleyebilirler. Şimdi bu yazımızın detaylarını sizlerle paylaşalım.

Elektrikli ve Yerli otomobilimiz TOGG fabrikası Bursa da kurulmaktadır. Ayrıca Bursa’nın Gemlik ilçesinde tesis kurulumu devam etmektedir. İnşaatın kaba bölümünün büyük kısmı ise bitmiş durumdadır. Bursa’nın Gemlik ilçesinin seçilmesinde ise pazara yakınlık ve otomotiv sanayisine olan konumu göz önüne alınmıştır. Ayrıca liman ve ithalat konuları da burayı işaret etmiştir.

Fabrika kurulumu tamamlanınca ise seri üretim aşamasına geçilecek ve 5 bin kişi istihdam edilecektir. Bu arada Yerli otomobil fabrikası iş başvurusu yazımızı da okuyabilir siz de mesleğiniz var ise yerli otomobil TOGG’un fabrikasında veya yapım sürecinde çalışabilirsiniz. Yazımızda da detayları sizlere sunduk. Bu günlerde merak edilen konuları derleyerek sizlere sunduk.

Yerli otomobil fabrikası nerede? TOGG fabrikası nerede kuruluyor? Hangi ilimizde kuruldu? Yerli otomobil Hangi ilçemizde kuruldu? sorularını sizlere sunduk. Sizde merak ettiğiniz soruları yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu