Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisidir?

Bu yazımızda sizlere Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisidir? Açılımı nedir? Hangi şirket yerli otomobil için kuruldu? Tüm bunları sizlere paylaşacağız

Bu yazımızda sizlere Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisidir? Açılımı nedir? Hangi şirket yerli otomobil için kuruldu? Tüm bunları sizlere paylaşacağız. Gelin hep birlikte elektrikli yerli arabamız hakkında kurulan şirket detaylarını sunalım.

Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisidir?

Elektrikli yerli otomobil için kurulan şirketin ismi TOGG’dur. TOGG’un açılımı ise Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu’dur. TOGG ismi ise baş harflerinden oluşmaktadır. Bu şirket de Gürcan Karakaş tarafından yönetilmektedir. Bu şirket başta 5 büyük firma ortaklığı ile ilerlerken şu anda Kıraça Holding’in çekilmesiyle birlikte 4 büyük firma yoluna devam etmektedir.

Bu yazımızda sizlere Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisidir? Açılımı nedir? Hangi şirket yerli otomobil için kuruldu? Tüm bunları sizlere paylaşacağız

TOGG beğenilince de marka ismi olarak kalması düşünülüyor. Marka olarak da TOGG üretilecek araba için seçilmiş oldu. Sevilen bu isim aslında şirketin kısaltması olarak kamuoyuna duyurulmuştur. Çünkü Türkiyenin Otomobili Girişim Grubu kısaltması olarak TOGG seçildi. Bazı yerlerde Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisidir? Bizde bunu sizlere anlattık.

TOGG içerisinde hangi şirketler var?

TOGG içerisindeki firmalar ise ortaklık yapısı değiştikten sonra güncel hali şu şekilde oldu.  Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) koordinasyonunda Anadolu Grubu, BMC, Kök Grubu, Turkcell ve Zorlu grubu TOGG içerisinde yer almaktadır.

Bu firmalara önceden kök holding de dahildi. Kıraça holding olarak bilinen bu firma da daha sonradan hisse artırımından vazgeçerek yerli otomobil TOGG içerisinden çekildiğini açıkladı. Bunun detaylarını yazdığımız Kıraça Holding neden çekildi yazısına bakabilirsiniz. Yerli Otomobil için kurulan şirket hangisidir? hangi şirket yerli arabayı yapacak? Sorularını sizler için cevapladık. Şimdi de düşüncelerinizi bizlerle paylaşmak için yorumlar kısmını kullanabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu