Tesla pil sorunları nedeniyle Norveç’te para cezasına çarptırıldı

Tesla pil sorunları nedeniyle Norveç'te para cezasına çarptırıldı. Norveç'teki bir mahkeme, 2019'da yayınlanan bir yazılım güncellemesinin pil şarj hızlarını yavaşlatması

Tesla pil sorunları nedeniyle Norveç’te para cezasına çarptırıldı. Norveç’teki bir mahkeme, 2019’da yayınlanan bir yazılım güncellemesinin pil şarj hızlarını yavaşlatması ve bazı araçlarının şarjlar arasında seyahat edebileceği mil sayısını etkilemesinden sonra Tesla’ya para cezası verdi.

Norveçli haber platformu Nettavisen’e göre dava 30 müşteri tarafından açıldı .

Her şikayetçi için para cezası 136.000 Norveç Kronu (11.500 £) tutarındadır.

Tesla, pil sorunları nedeniyle Norveç'te para cezasına çarptırıldı

Değişiklik, 2013 ve 2015 yılları arasında yapılan Tesla Model S araçlarını etkiledi. Söz konusu pil 2016’dan beri üretilmiyor.

Nettavisen, Tesla‘nın yanıt vermediğini, ancak şimdi temyize gidebileceğini söyledi. Şikayetçiler, pilleri “korumak” için tasarlanmış olmasına rağmen, güncellemenin hem menzili azalttığını hem de bazı Tesla sahipleri için Supercharger istasyonlarındaki pil şarj hızlarını etkilediğini savundu.

Bir müşteri, David Rasmussen, Electrek web sitesine Tesla Model S’deki menzilin güncellemeyi indirdikten sonraki beş hafta içinde 247 milden 217 mil’e düştüğünü söyledi.

Reuters’in bildirdiğine göre Tesla, 2016 yılında Norveç’te araçlarının firmanın pazarlama materyalinde öne sürdüğü iddialarla eşleşmediğini söyleyen 126 müşteriyle mahkeme dışı anlaşmalar yaptı. Tesla pil sorunları adlı haberimizi elektrikli otomobil haberleri kategorisinde yayına aldık. Diğer yazıları ziyaret edebilirsiniz.

İlginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu