Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı! İlginç detay!

Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı! İlginç detay kaşımıza çıktı. Kia EV6 elektrikli otomobili bildiğimiz Crossover modellerine benzeyecek. Ama gelen detaylardan bu modelin diğer modellerden ayıran bir detayı dikkat çekiyor.

Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı! İlginç detay kaşımıza çıktı. Kia EV6 elektrikli otomobili bildiğimiz Crossover modellerine benzeyecek. Ama gelen detaylardan bu modelin diğer modellerden ayıran bir detayı dikkat çekiyor.

Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı! İlginç detay!

Kia yeni elektrikli otomobil satış stratejisinde değişikliğe gidiyor. Artık Kia otomobil üreticisi ürettiği elektrikli modellerin hepsinin model ön ekine EV kelimesini koyacak. Yani Kia EV6 elektrikli araba modeli gibi desek yeridir. Bu iyi m oldu kötü mü oldu bilmiyoruz ama tüm modeller elektrikli modellerinin saçma bir isimle yazıyor.

Gelelim en büyük özelliği kısmına Bu model dolu batarya ile 300 Mil yani neredeyse 500 km yol gidebilecek. Buna ek olarak ise 20 dakika içerisinde hızlı şarj edilebilecek bir özellikle geleceğini duyurdu.

Mesela örnek verecek olursak eğer Volksvagen ID.3 ve ID.4 modeli gibi. Tüm bunlar elektrikli otomobiller piyasaya çıktıktan sonra oldu. Mesela Audi E-Tron modeli gibi. Bunların içerisinde yine Renault akıllı davranarak elektrikli modellerine isim koymaya devam ediyor. Örnek verecek olursak Mini arabasına twizy hp modeline ise Renault ZOE ismini veriyor. Bu akılda kalıcılık açısından çok daha akılcı bir fikir diyebiliriz.

Vatandaşlara elektrikli model araba söyleyelim diye anket yapılsa eminiz ki az çok elektrikli model ismi olarak Renault ZOE diyecektir. Kimse Volkswagen ID.3 demeyecektir. Şimdi haberimizin detayına dönecek olursak da Kia elektrikli otomobil modellerine ise EV eki getirecek. Bunun da açılımı Electric Version yani Türkçesiyle de elektrikli versiyon anlamına gelmektedir.

Elektrikli otomobiller çıktı çıkalı bu isim karmaşası devam etmektedir. Bunları Tesla ve Renault haricinde akılda kalıcı bir model olarak firmalar yapmamıştır. Bir nebze Porsche de sayılabilir. Bu otomobil üreticileri hariç diğerleri sadece modellere karmaşık isimler takmışlardır. Bunlara artık yeni stratejiler getirmeleri gerekiyor.

Şimdi asıl konumuza dönelim. Kia ürettiği model için birde görüntü paylaşmış. Casus fotosu gibi görünse de bizlere daha çok PR çalışması gibi geldi. Neyse fazla uzatmadan aracın görüntülerini sizlerle paylaşalım.

Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı! İlginç detay kaşımıza çıktı. Kia EV6 elektrikli otomobili bildiğimiz Crossover modellerine Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı! İlginç detay kaşımıza çıktı. Kia EV6 elektrikli otomobili bildiğimiz Crossover modellerine Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı! İlginç detay kaşımıza çıktı. Kia EV6 elektrikli otomobili bildiğimiz Crossover modellerine

Yarıca araç için önceden seçilen konsept modeli ise aşağıda yer almaktadır. Karşılaştırma için yorumlarınızı bekliyoruz.

Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı İlginç detay Kia EV6 elektrikli araba görüntüsü paylaşıldı İlginç detay

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu