Tesla elektrikli kamyon Semi için menzil duyurdu!

Tesla Semi nedir? Tesla Elektrikli kamyon Semi'nin Menzili ne kadar olacak? Elektrikli kamyon Semi hakkında bilinmesi gereken tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Tesla Semi nedir? Tesla Elektrikli kamyon Semi’nin Menzili ne kadar olacak? Elektrikli kamyon Semi hakkında bilinmesi gereken tüm detayları sizlerle paylaşacağız.

Elon Musk son yaptığı röportajda Tesla elektrikli kamyon Semi için menzil açıkladı. Bu haberimizde sizlere bu konu hakkında detaylar sunacağız. İşte Tesla elektrikli kamyon Semi hakkında tüm detaylar..

Elon Musk yaptığı röportajda bizim Tesla Semi için beklediğimiz mezilden aşağı bir menzil ile piyasaya sunacağız. İlerleyen zamanda da tam kapasite bir menzile çıkarılmış elektrikli kamyon sunacağız.

Tesla elektrikli kamyon Semi için menzil duyurdu!

2022 yılında seri üretime başlanması düşünülen elektrikli kamyon Semi şimdilik 480 km ye kadar mal taşıyabilecek. Musk;  ilerleyen zamanda ise biz bu oranı 600 km ile 850 km arasına çıkarmayı planlıyoruz dedi. Şimdilik düşük bir batarya ile gelecek olan model ilerleyen safhada daha büyük bir pil ile piyasaya çıkacak.

2017 yılında duyurulan Tesla Semi, ilk olarak 480 km ile 800 km arasında menzile sahip olacağı duyurulmuştu. Fakat ilk banttan inecek olan Tesla Semi ise 480 km ye kadar gidebilecek. Bu yazıda Elektrikli kamyon Semi menzili hakkında detaylar verdik. Öneri yazı olarak da sizlere 2025 yılından sonra Jaguar sadece elektrikli araç üretecek adlı yazıyı bırakıyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu