En Ucuz Elektrikli Otomobil Türkiye’ye Geliyor

Çinli dev otomobil firması Changli Türkiye pazarına girmeye hazırlanıyor. J10 Türkiye'de en ucuz araba olarak piyasaya sürülecek...

En Ucuz Elektrikli Otomobil Türkiye’ye Geliyor; Otomotiv sektöründe benzinli ve dizel motora sahip modellerden elektrikli modellere geçiş hız kazandı. Dünyanın dört bir yanında otomotiv devleri elektrikli modellerini piyasaya sürerken, Türkiye’de de benzer bir tablo görülmeye başlandı. Öte yandan dünyada koronavirüs salgını sonrasında üretimin aksaması ve çip krizinin yaşanmaya devam etmesi sıfır otomobil fiyatlarını olumsuz etkiliyor.

Çin’in En Ucuz Modeli Türkiye’ye Gelecek

Çin'in En Ucuz Modeli Türkiye’ye Gelecek

Dünya genelinde sıfır otomobil fiyatlarının artışa neden olmasıyla birlikte yerli piyasada da gidişat benzer devam ediyor.  Dünyada yaşanan çip krizinin ardından Türkiye’deki araba piyasası da etkilendi ve fiyatlar yükseldi. Türkiye’de ortalama bir araba için 170 bin TL ile 200 bin TL arasında bir fiyat telaffuz ediliyor. Çin piyasasındaki üretilen bir araç ise yükselen fiyatlara rağmen düşük seviyede kalmasıyla dikkat çekiyor.

Edinilen son bilgilere Çinli otomotiv devi Changli, yeni modellerini Türkiye otomobil piyasasına sokacak. Çin piyasasında üretilen en ucuz elektrikli otomobil modeli J10, Türkiye’ye giriş yapacak. Yapılan açıklamalara göre Changli J10, Türkiye pazarındaki en ucuz sıfır kilometre elektrikli araç olacak. Markanın Türkiye’deki satış fiyatı da şimdiden belli oldu.

J10 Model 20 Bin TL’ye Satılacak

Çin’de yüksek satış rakamlarına ulaşan ve aynı zamanda ülkenin en ucuz elektrikli otomobili olan J10’un Türkiye’ye getirilmesi planlanıyor. Elektrikli otomobil satın almak isteyenleri heyecanlandıran bu haberle birlikte aracın ülkedeki satış fiyatı da netleşmeye başladı. Changli J10’un yerli piyasaya girmesiyle birlikte satış fiyatının 20 bin TL civarında olması bekleniyor.

Changli J10, elektrikli bir otomobil olarak saatte 35 km maksimum hıza ulaşabiliyor. Changli markasının J10 modeli, 3 kişinin rahat ve güvenli bir şekilde seyahat edebileceği şekilde tasarlandı. Markanın J10 modelini ne zaman Türkiye pazarına sokacağı ise henüz netlik kazanmadı. Konuyla ilgili çalışmalar devam ediyor.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu