Sürücüsüz Apple Car Çıkış Tarihi Belli Oldu

Otomobil sektörü için çalışmalar yapan Apple şirketinden yeni hamle geldi. Şirket Apple Car hakkında açıklamalarda bulundu.

Sürücüsüz Apple Car için haber geldi. Uzun yıllardır elektrikli otomobil sektörüne girmek için çalışmalar yapan Apple’dan yeni bir hamle geldi. Şimdiye kadar gizli tutulan projede önemli detaylar basına sızdırıldı. Apple yönetiminden adını vermek istemeyen bir çalışan, merakla beklenen Apple Car hakkında ilk detayları paylaştı. Buna göre olması beklenen Sürücüsüz Apple Car için piyasaya çıkış tarihi sızdırıldı.

Sürücüsüz Apple Car Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Apple Car Özellikleri ve Çıkış Tarihi

Teknoloji devi Apple, elektrikli otomobil sektörüne giriş yaparak herkesi şaşırttı. Şirketin Apple Car için aldığı patentler görenleri şaşkına çevirdi. Şimdiye kadar şirketten resmi bir açıklama gelmese de elektrikli otomobil geliştirdiğine dair önemli detaylar basına sızdırıldı. Şirket içinden aldığı bilgileri yorumlayan Apple analisti Ming Chi Kuo, Apple Car konusunda şaşkınlık yaratan iddialarda bulundu.

Kısa süre önce bazı tasarımcıların Apple patentlerinden yola çıkarak Apple Car tasarımları yapması dikkatleri çekmişti. Şimdi de Bloomberg’de yer alan habere göre Apple Car çıkış tarihi basına sızdırıldı. Analistlerin kesin bilgiler olarak duyurduğu açıklamaya göre Sürücüsüz Apple Car elektrikli otomobil 2025 yılından önce piyasaya sürülmeyecek. Yetkililere göre hala geliştirilmesi gereken önemli noktalar bulunuyor.

Apple’dan Sürücüsüz Elektrikli Otomobil

İsmini vermek istemeyen Apple yöneticisi, 2025 yılında şirketin bu atılımı yapmak için büyük çaba gösterdiğini söyledi. Apple Car teknik özellikleri bakımından, dünyanın en popüler elektrikli araç üreticisi Tesla’ya dişli bir rakip olacak. Apple Car üretim ekibinin başında ünlü isim Kevin Lynch yer alıyor.

Apple Teknoloji Başkan Yardımıcısı unvanına sahip Lynch, Apple Car projesinde devrim niteliğinde özellikler geliştirildiğini belirtiyor. Şimdiye kadar yapılamayan tam sürücüsüz elektrikli otomobil projesinin Apple Car ile hayata geçmesi bekleniyor. Tüm bunlara rağmen milyonların merak ettiği Apple Car hala gizemini korumaya devam ediyor. Tesla’nın yıllardır sürücüsüz otomobil geliştirme hayaline ortak olan Apple Car’ın 2025 yılında tanıtılacak olması da şimdiden heyecan yaratıyor.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu