Elektrikli Araba Fiyatları Düşecek Mi?

Elektrikli otomobiller hızla yaygınlaşmaya devam ediyor. Peki, elektrikli araba fiyatları düşecek mi? Fiyatları ne kadar?

Elektrikli Araba Fiyatları Düşecek Mi? Elektrikli otomobil fiyatlarının çok yüksek seviyelerde olması, sadece Türkiye’de değil dünyanın dört bir yanında tartışma yaratıyor. Yüksek fiyattan satılan elektrikli otomobillere daha kolay ulaşmak isteyenler için yeni plan ve programlar öne sürülüyor. Bunlardan biri de Hindistan’da gündeme geldi. Hindistan hükümeti, önümüzdeki 2 yıl içinde elektrikli araçların maliyetinin düşeceğini garanti etti.

Tüm Ülkeleri İlgilendiriyor

Tüm Ülkeleri İlgilendiriyor

Hintli yetkililer, elektrikli otomobillerin tüketiciler tarafından daha hızlı satın alınmasını sağlamak için yeni projeler üretiyor. Bir süredir çalışmasına devam eden Hindistan hükümeti, yeni açıklamasına göre ülkedeki elektrikli araçların fiyatları daha cüzi hale gelecek. Üstelik bu durum sadece Hindistan’ı değil diğer tüm ülkeleri de yakından ilgilendiriyor.

Hindistan hükümeti, elektrikli otomobillerin kullanımını artırmak için bir süredir teşvik kampanyaları düzenliyor. Arzu edilenden çok düşük seviyede kalan elektrikli araç taleplerinde otomobil fiyatlarının yüksek olması dikkat çekti. Fakat Hindistan Ulaştırma Bakanı Nitin Gadkari‘nin yaptığı açıklamaya göre, elektrikli araçların maliyeti önümüzdeki birkaç yıl içinde ciddi bir oranda düşebilir.

Elektrikli Araba Fiyatları Düşecek Mi?

Evet Elektrikli Araba Fiyatları 2 Yıl İçinde Fiyatlar Düşecek Bakana göre hükümetin üretime bağlı teşvik planı, ülkedeki elektrikli araç üretim altyapısının kurulmasında etkili bir rol oynayacak. Bununla birlikte bu tür araçların toplam maliyetinde faturaya yansıyan önemli bir düşüş meydana gelmesi bekleniyor. Hindistan’da uygulamaya geçilecek olan bu projenin diğer ülkelerde de gündeme gelmesiyle birlikte elektrikli otomobil fiyatları ciddi oranda düşecek.

Bakan Gadkari, konuyla ilgili yaptığı açıklamasında “2 yıl içinde elektrikli araçların maliyeti, benzinli olan modellerle aynı seviyeye inecek” sözünü verdi. Bununla birlikte Hindistan’daki yetkililer, mevcut koşullarda pek de uygun olmayan şarj altyapısının da kısa sürede çözüleceğine dair olumlu konuşuyor. Şart altyapısının geniş bir alana yayılması için çalışmaları başlatan yetkililer bu konuda da güvence veriyor. Benzer proje ve çalışmaların diğer ülkelerde de yapılması bekleniyor.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu