TOGG’dan Müjdeli Haber! Seri Üretim İçin Geri Sayım Başladı

TOGG'dan son dönemde sevindiren haberler gelmeye devam ediyor. Resmi Twitter paylaşımları heyecanı arttırdı. İşte detaylar...

Avrupa’nın doğuştan elektrikli ilk ve tek SUV modeli olması planlanan TOGG seri üretim sürecinde gelişmeler devam ediyor. TOGG Twitter hesabından yapılan paylaşımda, Bursa’nın Gemlik ilçesinde inşaatı devam eden fabrikada adım adım sona yaklaşılıyor. Yapılan paylaşımda boya, gövde, montaj tesisleri ve altyapı çalışmalarının planlar doğrultusunda tüm hızıyla devam ettiği açıklandı.

TOGG Boya Tesisinde Çelik Montajı Yapıldı

TOGG Boya Tesisinde Çelik Montajı Yapıldı

Merakla beklenen yerli otomobil TOGG boya tesisinde 14 bin 500 ton çelik montajı yapıldığı öğrenildi. Fabrikanın 33 bin metrekare çatı panel montajında sona gelindi. Öte yandan 16 bin 734 metrekare kör kalıp montajı yapıldıktan sonra üretim hattı boya tankları yerleştirmesi tamamlandı. Fabrikada yavaş yavaş sona gelinirken, TOGG seri üretime geçiş tarihi için geri sayım başlamış oldu.

Bununla birlikte fabrikanın montaj tesisinde 7 bin 800 ton çelik montajı tamamlandı. Bu tesisteki 63 bin metrekare çatı panel montajı tamamlandı ve 31 bin metrekare kör kalıp montajı yapıldı. Son olarak altyapı çalışmalarında ise 4 bin 800 metre yağmur suyu hattı yapıldı. Fabrikanın altında 4 bin metre atık su hattı kuruldu ve 830 metre menfez imalatı tamamlandı. Ayrıca fabrikanın bulunduğu alana 2 bin 700 metre çevre duvarı dikildi.

TOGG’dan Sevindirici Paylaşım

TOGG resmi Twitter hesabından yapılan paylaşım yerli otomobili merakla bekleyen vatandaşları daha da heyecanlandırdı. Paylaşımda şu ifadelere yer verildi: “TOGG Gemlik’te hedefe adım adım yaklaşıyoruz. Boya, gövde, montaj tesislerimiz ve altyapı çalışmalarımız, planlarımız doğrultusunda devam ediyor. Tesisimizin seri üretime geçiş hazırlığında geri sayım başladı.”

TOGG fabrikasının tamamlanmasından sonra Avrupa’nın çevreye en saygılı otomotiv fabrikası olacağı belirtildi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın tanıtımını yaptığı TOGG fabrikasının inşaatı 18 Temmuz 2020’de temel atma töreniyle başlamıştı. Bu süreçte Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, “Burada dünyadaki fabrika teknolojilerini değerlendirerek en son, en yeni ve en teknolojik fabrika kurulmaya çalışılıyor.” açıklamasını yapmıştı.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu