2022 Dacia Jogger, 7 koltuklu aile otomobili tanıtıldı

Dacia uygun fiyatlı ve kullanışlı otomobilleri kullanıcılara sunmak adına 2022 Dacia Jogger modelini resmi olarak tanıttı. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım

Dacia uygun fiyatlı ve kullanışlı otomobilleri kullanıcılara sunmak adına 2022 Dacia Jogger modelini resmi olarak tanıttı. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Yeni Sandero modelinden ve Bigster SUV konseptinden esinlenen Jogger modeli CMF-B platformu üzerine inşa ediliyor. Bununla birlikte model Sandero modelinden 300 milimetre daha uzun bir dingil mesafesine sahip.

2022 Dacia Jogger Boyutları

2022 Dacia Jogger, 7 koltuklu aile otomobili tanıtıldı

İlk olarak model 4547 milimetre uzunluğa, 200 milimetre yüksekliğe sahip. Bununla birlikte modelin dingil mesafesi 2889 milimetre uzunluğunda. Model Dokker, Lodgy ve Logan MCV modellerinin yerini almak üzere tasarlandı. Koltukları ile birlikte model iç yaşam alanında oldukça esnek bir kurulumu kullanıcılara sunabiliyor. Ayrıca üç sıra koltuktan oluşan model 60:40 oranında bölünen üç sıralı koltuk yerleşimine sahip.

Üçüncü sıra koltukların açık halde kullanılması halinde model kullanıcılara 160 litrelik bir bagaj hacmi sunabiliyor. Bununla birlikte koltukların kullanılmaması halinde ise bu alan 708 litreye yükselebiliyor.

2022 Dacia Jogger, 7 koltuklu aile otomobili tanıtıldı

İç yaşam alanıİç tarafa baktığımız vakit bizleri; 4 hoparlörlü, 8″ boyutunda dokunmatik bir bilgi-eğlence sistemi bizleri bekliyor. Bununla birlikte kullanıcılar modele; kablosuz Android Auto ve Apple CarPlay desteğine sahip altı hoparlörlü Media Nav sistemiyle de sahip olabilecek.

 

2022 Dacia Jogger Teknik özellikleri

Yeni Sandero, Sandero Stepway ve Logan modelleri gibi Jogger modeli de yalnızca benzinli ve LPG’li motorlar ile kullanıcılara sunulacak. Modelin şimdilik dizel bir motor seçeneğine sahip olup olmayacağına dair herhangi bir bilgi mevcut değil.

2022 Dacia Jogger, 7 koltuklu aile otomobili tanıtıldı

Kullanıcılar modele 1.0 litrelik TCe motor ile ulaşabilecek. Bu motor ile birlikte model 100 beygir güce, 200Nm tork değerine sahip. Ayrıca model bu gücünü ise yola 6 vitesli manuel şanzıman aracılığıyla aktarıyor.

İkinci olarak ise model ECO-G isimli LPG’li ünite ile kullanıcılara sunuluyor. Bu ünite, aynı benzinli motor ile eşleştirilse dahi yakıt tüketimi tarafında daha avantajlı. Model bu seçenek ile 100 kilometrede 7.6 litrelik yakıt tüketimine sahip. Ayrıca model 40 litrelik LPG ve 50 litrelik benzin deposu ile birlikte totalde 1000 kilometrelik yolu tek dolumla alabilecek kapasitede.

Son olarak 2022 Dacia Jogger modelinin fiyatı ile ilgili herhangi bir bilgi mevcut değil. Fakat fiyat bilgisinin de yakın zamanda paylaşılması bekleniyor.

Kaynak; https://dijitaltekerlek.com/dacia-uygun-fiyatli-ve-kullanisli-otomobilleri-kullanicilara-sunmak-adina-2022-dacia-jogger-modelini-resmi-olarak-tanitti-detaylara-gelin-birlikte-haberimizde-goz-atalim/

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu