Ford Mustang Mach-E polis arabası olarak karşımızda!

Ford Mustang Mach-E polis arabası konsepti ile birlikte İngiltere kuvvetlerine sunuldu.

Ford, İngiltere polis filolarında hizmete girmesi planlanan Ford Mustang Mach-E polis arabası konseptini tanıttı. Detaylara gelin birlikte haberimizde göz atalım.

Prototip olarak üretilen model Birmingham’daki “Emergency Services Show” içerisinde tanıtıldı. Bununla birlikte Metropolitan Police, Sussex, Surrey, Güney Galler, Dyfed-Powys, Devon ve Cornwall ve Police Scotland kuvvetleri model ile ilgili detaylı bir rapor istedi.

Ford Mustang Mach-E polis arabası konsepti ile birlikte İngiltere kuvvetlerine sunuldu.

Kuvvetler, mevcut filoların çoğunu oluşturan yanmalı motorlu otomobiller yerine daha çevreci araçlar kullanmayı planlıyor. Ayrıca, Ford konseptin geliştirilmesi için dönüşüm ortağı Safeguard SVP tarafı ile birlikte çalıştı.

Model, LED flaş lambalar, sirenler, radyolar ve yansıtıcı vinile sahip battenburg damalı görünümünü modern bir yorumla donattı.

Polis Arabası Ford Mustang Mach-E teknik özellikleri

Standart modelin ana tahrik aküsünden güç tüketmemesi adına ve otomobilin maksimum menzilini azaltmaması için; polise özel aksesuarlara güç sağlaması amacıyla modele ekstra 12 voltluk bir pil takımı modele yerleştirilmekte.

Model bünyesinde 68kWh değerine bir pil paketini bünyesinde barındırıyor. Bununla birlikte iki elektrikli motor ile birlikte model 400 kilometrelik bir menzili kullanıcıya sunabiliyor. Ayrıca bu iki elektrik motoru sayesinde model 265 beygir güce sahip. Yani model, Mustang Mach-E Standart Seri AWD modeline dayanıyor.

Ford, tüketicilere sunulan modellerde bulunan güç aktarma organları seçeneklerini İngiliz kuvvetlerine de sunmayı amaçlıyor. Bu ikinci seçenek ile birlikte model 610 kilometre menzile sahip. Ayrıca bu varyantta 88kWh değerinde bir pil paketi mevcut. Arka aksa monte edilen elektrikli motor ile birlikte ise 290 beygirlik güç, arkadan çekiş sistemi ile birlikte kullanıcılara sunuluyor.

https://dijitaltekerlek.com/ford-mustang-mach-e-polis-arabasi-olarak-karsimizda/

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu