Yerli Otomobil TOGG Markasıyla Yollarda Olacak!

Yerli Otomobil TOGG Markasıyla Yollarda Olacak! Son günlerde yerli otomobilde yaşanan hızlı gelişmeleri sizler için takip etmeye devam ediyoruz.

Yerli Otomobil TOGG Markasıyla Yollarda Olacak! Son günlerde yerli otomobilde yaşanan hızlı gelişmeleri sizler için takip etmeye devam ediyoruz. Dünya otomobil devlerinin ilgiyle takip ettiği yerli otomobilde yaşanan gelişmeler ve merak edilen birçok konuyla ilgili TOGG CEO’su Gürcan Karakaş, bilgi paylaşımında bulundu.

Yerli Otomobil TOGG Markasıyla Yollarda Olacak!

Ekonomi, otomotiv ve teknoloji basınıyla online ortamda buluşarak bilgi paylaşımı gerçekleştiren Gürcan Karakaş, bir pazar araştırması yaptıklarını ifade etti. Yapılan pazar araştırmasında TOGG isminin kısa sürede marka beğeni endeksinin %73’lere kadar çıkması yerli otomobilin TOGG markasıyla yolda olacağını ifade etti. Doğuştan elektrikli olacak olan modellerde kalite ve standartları en üst düzeyde tutmak için çalıştıklarını ifade eden Karakaş, “Doğuştan elektrikli platform Euro NCAP’ten en yüksek güvenlik seviyesi olan 5 yıldızı alacak şekilde geliştirildi.

Elektrik/Elektronik mimarisi oluşturuldu. e-şasi, batarya, elektrik motoru ve güç elektroniği parametreleri belirlenip entegre edildi. Konfor, performans ve yol tutuşunu destekleyecek süspansiyon mimarisi simülasyon çalışmaları ile geliştirildi. İleri sürüş destek sistemleri (ADAS), sensör, kamera donanımları, yazılımları ve algoritmaları geliştirildi.”dedi.

Tedarikçilerin %78’i Türkiye’den

Yerli otomobilde kullanılacak ürün,parça ve teknolojiler konusunda da çalışmalar gerçekleştiriliyor. Bu konunun ehemniyeti oldukça yüksek. Çünkü ortaya çıkacak olan araç ürün, parça ve teknolojilerden bir araya gelmesiyle oluşacak. Yerli otomobilde oluşturulan yüksek beklentiye cevap verebilmek ve kaliteli bir ürün ortaya koymak gerekiyor. Bu konuda yapılan çalışmaların da tamamlanmak üzere olduğunu öğreniyoruz.

Yerli tedarikçilere ağırlık ve önem verdiklerini aktaran Karakaş, “Tedarikçi seçimlerimizin %93’ünü tamamladık. Yaptığımız seçimlerin yüzde 78’i Türkiye’den yüzde 22’si Avrupa ve Asya’dan şirketler. Ama aynı zamanda ilk kez TOGG’la birlikte büyük bir OEM’e çalışacak genç parlak girişimcileri de bulduk ve tedarikçimiz haline getirdik.” dedi.

Avrupa’nın En Temizi, En Akıllısı

Açıklamalarında temeli atılan fabrikanın özelliklerine de değinen TOGG CEO’su 230 bin metre kare kapalı alanı olacak Gemlik Tesisini diğerlerinden farklı kılan özelliklerini şu şekilde ifade etti.

Akılllı: Nesnelerin interneti, veri toplama ve analizi ile verimlilik artıran, gerçek zamanlı verilerle değer üreten bir üretim ağına sahip.

Çevre Dostu: 5 gr/m2’den az uçucu organik bileşen salımı ile Türkiye’deki yasal sınırın 9’da 1’i, Avrupa’daki yasal sınırın ise 7’de 1’i bir değerle Avrupa’nın en temizi.

Aynı Çatı Altında: Üretim, Ar-Ge, Stil Tasarım Merkezi, Prototip Geliştirme ve Test Merkezi, Strateji ve Yönetim Merkezi. Müşterilerimizin otomobillerimizi, teknolojimizi ve markamızı deneyimleyeceği, satın aldıkları otomobillerini teslim alabilecekleri Müşteri Deneyim Parkı.

Önerilen Yazı: Yerli Aplikasyon Zoop

İlginizi Çekebilir

DMR

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Ahmet Demir'e ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu