Yerli otomobil ne zaman satılacak?

Arkadaşlar bugün yerli otomobil ile alakalı sizlere önemli bir detay vereceğim. Yerli otomobil ne zaman satılacak ve ne zaman seri üretime geçecek bu konunun detaylarını haberimizde sizlere sunacağız.

Arkadaşlar bugün yerli otomobil ile alakalı sizlere önemli bir detay vereceğim. Yerli otomobil ne zaman satılacak ve ne zaman seri üretime geçecek bu konunun detaylarını haberimizde sizlere sunacağız.

Yerli otomobil ne zaman satılacak veya satışa sunulacak?

Türkiye’nin otomobili girişim grubu bu sorunun cevabını şu şekilde cevapladı. Türkiye’nin yerli otomobili 2022’de üretime başlayacak e İlk otomobil satışları ise  2023 gelmeden satışa sunulacak. Yani bu demek oluyor ki 2022 yılının ekim kasım aylarında veya en geç Aralık ayında yerli otomobil piyasaya sürülüp ilk satışı gerçekleşecek.

Önerilen içerik: Buzdan yerli otomobil heykeli yapıldı

TOGG için büyük bir ilgi olmuş tanıtımı gerçekleştikten sonra halkın büyük bir kısmında ilgi görmeye başlayan ve her aşaması merak edilen yerli otomobil şu anda fabrika kurulumu aşamasındadır. Herhangi bir fabrika kurulumu henüz başlaması da çok kısa süre içerisinde inşaat temelleri atılacak gibi görünüyor. Henüz Bursa’nın Gemlik ilçesinde kurulumuna karar verilen yerli otomobil fabrikası için gerekli kararlar alınmış olsa da faaliyete henüz geçmemiş diyebiliriz.

Bugün ise sizlere yerli otomobil ne zaman satılacak veya yerli otomobil ne zaman satışa sunulacak bunun cevabını verdik. Tekrar hatırlatmak gerekirse 2022 yılının son aylarında yani Ekim Kasım ve Aralık aylarında satışa sunulması muhtemel görünüyor. Türkiye’nin otomobili girişim grubunun da açıkladığı tarihler bu yönde diyebilirim. Ayrıca yerli otomobil için sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ise 2023’e kalmadan Türkiye’nin otomobilini yollarda görebiliriz açıklamalarında bulunmuştu.

Biz de bunları kendimize dayanak alacak olursak eğer 2023 olmadan satışa sunulacak ve 2023 yılında ise artık yollarda görebileceğiz. Yerli otomobil için birçok kişi ön sipariş ne zaman açılacak diye merak ediyordu bu konuyu da daha önceki Yerli otomobil ön satış fiyatı ne kadar olacak? Adlı yazımızdan öğrenebilirler. Yerli otomobilimiz ülkemiz için hayırlı olsun diyerek sözlerimizi sonlandırıyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu