Milli ve Yerli Elektrikli Traktör Görüntülendi

Yerli otomobilden sonra Milli ve Yerli Elektrikli Traktör Görüntülendi. Yerlileşme döneminde hızlar yerli teknolojilerimizi üretmeye devam ediyoruz. Bu kez de yerli elektrikli Traktör gündeme geldi. Bu hızla devam ederek dışa bağımlılığımızı azaltıp dış borçları bitirecek duruma gelebiliriz.

Yerli Elektrikli Traktör Görücüye çıktı

Tarım ve hayvancılık bakanlığı tarımsal ürünler araştırma komisyonu başkanı Özkan Kayacan’ın açıklamada bulunarak tanıttığı yerli ve milli elektrikli Traktör bu gün görücüye çıktı. Çok işlevsel ve fonksiyonel görünen traktör bizim milli gururumuz olacak desek yeridir. Çünkü bu alanda çok ama çok geride kalmışız diyebiliriz. Neden geri kaldık diyorum çünkü biz bir tarım ülkesiyiz. Eskiden Kendi traktörümüzü yani milli traktör yapmamamız bile bunun gerekçesidir.

Son 20 yılda hızlı bir atak yaparak yerlileşme sürecine yerli otomobil, yerli tren, yerli helikopter, yerli iha ve siha derken bu gün de yerli ve milli elektrikli Traktör gündeme geldi. Bu projeye yaklaşık 1 sene önce başlarken kimse bizim Elektirkli traktör yapacağımıza kimse inanmıyordu. Şimdi bakın sunuyoruz sizlere bizim milli traktörümüz diyerek sözlerini devam ettirdi.

Şu an 1 adet prototip Traktör sergiledik. İkincisi tamamlanmak üzere ve Elektrikli motor ile  60 Baygir güç üretebilmektedir. Üçüncüsü ise 250 Beygir güç üreten devasa bir Traktör olacak dedi. Ayrıca Yerli otomobil kaç beygir güce sahip? merak edenler o yazımıza da bakabilirler.

Ayrıca sözlerini Elektrikli yerli Traktör için Özkan Kayacan şöyle devam ettirdi. Bizim çifçimiz sabahtan akşama kadar 500-600 TL mazot harcaması yapıyor. Amacımız bu mazot harcamasını minumum seviyeye indirmek. Yani bu Elektirkli traktör ile sabahtan akşama kadar en fazla 30-40 TL harcama yapılacak. Yani hedefimiz çiftçimize %90 dan fazla tasarruf yaptırmaktır diyerek sözlerini sonlandırdı. Biz de Elektirkli yerli Traktör gelişmesini çok yerinde bir gelişme olarak görüyoruz. Peki sizin düşünceniz nedir?

İlginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu