Tüm Hibrit Araç Modelleri Nelerdir?

Tüm Hibrit Araç Modelleri Nelerdir? Günümüzün yeni teknolojisi olan hibrit araç modelleri özellikle sürücüsü olarak kullanım imkânı sunmasından dolayı geleceğin araçları olarak karşımıza çıkıyor.

Tüm Hibrit Araç Modelleri Nelerdir? Günümüzün yeni teknolojisi olan hibrit araç modelleri özellikle sürücüsü olarak kullanım imkânı sunmasından dolayı geleceğin araçları olarak karşımıza çıkıyor. Otomotiv sektörü teknolojinin gelişimi ile yeni bir dönüşüm yaşıyor. Yaşanılan bu dönüşüm dünyanın en büyük otomotiv firmalarının çalışmaları ile artık hayatımızın bir parçası olmaya da hazır hale getiriliyor.

Hibritli araç modellerinin piyasaya sunulması ile birlikte bazı ülkelerin ilerde benzinli ve dizel olarak üretimi yasaklayacağı ve daha ilerisinde bu modellerin kullanımının da yasaklanacağı otomotiv sektörünün gündeminde. Bu kapsamda tüm hibrit araç modelleri nelerdir? sorusu da kullanıcılar tarafından en çok aranan soru olarak karşımıza çıkıyor.

Dünyanın En Hızlı Hibrit Araç Modeli

Tüm Hibrit Araç Modelleri Nelerdir? Dünyada otomotiv sektörünün liderleri tarafından üretilen tüm hibrit araç modelleri nelerdir? sorusunun cevabını sizler için bir araya getirdik. İlk karşımıza çıkan model BMW i8 modelidir. Dünyanın en pahalı ve Türkiye’deki en hızlı hibrit aracıdır. Bir diğer araç ise yine BMW X5 xDrive40e, BMW 740Le xDrive modelidir ve fiyatları 1 milyon TL’nin üzerinde satışa sunulur.

Öne çıkan hibrit araç markası olan Hyundai IONIQ Hybrid modeli de tamamen elektrikli değildir. Ka Niro modeli daha uygun bir fiyatlı hibrit araç modelidir. Toyota’nın en pahalı markası olarak bilinen Lexus’un Lexus CT 200h modeli de Türkiye’de satışa sunuluyor ve 8 farklı seçeneği mevcut. Lexus IS 300h, Lexus GS 300h, Lexus NX 300h modelleri de ülkemizde satılan ve en çok ilgi gören modellerin başında yer alıyor. Fiyatı ise 80 bin eurodan başlıyor.

Tam Hibrit Araçlar

Tüm hibrit araç modelleri nelerdir sorumuzun tam karşılığı olan araç ise otomotiv devlerinden Renault’un, Renault Zoe modeli. Bu model tamamen elektrikli bir modeldir. Şehir hayatı kullanımına uygun olan Renault Türkiye’deki tam hibrit araç modellerinden biri olarak satışa sunuluyor. İki kişilik Renault TWIZY modeli ise kısa mesafe kullanımları için ideal bir model. Bunların yanı sıra Toyota Yaris Hybrid, Toyota Auris Hybrid, Toyota RAV4 Hybrid, Toyota Prius, Toyota C-HR Hybrid modelleri de bulunmaktadır.

Öneri: Tesla Araç Fiyatları Ne Kadar?

İlginizi Çekebilir

Turgay Şener

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Turgay Şener'e ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu