Tesla Araç Fiyatları Ne Kadar?

Tesla Araç Fiyatları Ne Kadar?  Tesla araçlar ilk çıktığı günden itibaren otomotiv dünyasında adından söz ettiren, hem dış dizaynı hem de araç sahiplerini memnun eden iç aksamlarıyla uzun süre piyasalardaki yerini korumuştu.

Tesla Araç Fiyatları Ne Kadar?  Tesla araçlar ilk çıktığı günden itibaren otomotiv dünyasında adından söz ettiren, hem dış dizaynı hem de araç sahiplerini memnun eden iç aksamlarıyla uzun süre piyasalardaki yerini korumuştu. Bu etki hala devam ediyor. Üstelik fiyatlarda da bazı indirimler söz konusu. Özellikle Tesla Model X ve Model S,

Tesla araç fiyatları piyasasına yönelik daha ılıman bir iniş çizgisi yakalamış gibi görünüyor. Araçların fiyatlarının bu denli yüksek olmasının nedeni şüphesiz ki hem performans anlamında hem de çevreyi koruma açısından elverişli olmasıdır.

Tesla Araç Fiyatları Ne Kadar?

Elon Musk’ın araç sektörüne kazandırdığı bu yeni nesil otomotiv algısı aynı zamanda rakiplerin önüne bir adım daha çıkabilmesini sağlarken yenilikçi performans araçları olması da fiyat skalasının ister istemez artmasına neden oluyordu.

Fiyatlarda İndirim Yapıldı

Tesla Araç Fiyatları Ne Kadar? Avrupa ve ABD için hala yüksek bulunan Tesla araç fiyatları ilgili şirket tarafından yapılan açıklamaya göre indirim sinyalleri verdi. Mevcut satış skalasında bu yüksek tutarlardan dolayı beklenen ivmeyi yakalayamayan Tesla araçlar artık daha uygun fiyatlara satılabilecek.

350 km ve Üzeri Menzilde Elektrikli Otomobiller

Dış görünümüyle diğer araçlardan kolaylıkla ayırt edilebilen Tesla Model X ve Tesla Model S yeni sezonda ortalama 5 Bin Dolar’a kadar indirimle piyasalara sunulacak. Öncelikli olarak ABD, daha sonrasında Çin’de satılacak olan Tesla modellerin alıcılarının kim olacağı şimdiden merak konusu haline geldi. Araçlarda beklenen yüksek satış rakamlarına ulaşılırsa farklı ülkelerde de benzer fiyattan satışının gerçekleştirileceği biliniyor.


Yeni Fiyatlar Hangi Ülkelerde Test Edilecek?

Başta ABD ve Çin olmak üzere yeni Tesla araç fiyatları pek çok ülkede geçerli olacak. Fiyat açıklaması olarak belirlenen rakamlar ise şöyle;

  • ABD’de 79.990 dolara satılacak model; Tesla Model X
  • 2 milyon dolar indirimle ABD’de satılacak model; Tesla Model 3 (Yaklaşık 37.900 dolara satışa sunulacak)
  • Tesla’nın kült modeli Tesla Model S 74.900 dolara ABD otomotiv piyasasındaki yerini alacak.
  • Tesla’nın 2021 yılında araç sahipleriyle tanıştıracağı Roadester modeli yaklaşık 250 bin dolar fiyatına sahip.
  • Model Y için henüz bir indirim söz konusu değil.

Ancak ilerleyen günlerde diğer araçlara yapılan indirimlerle istenen başarı elde edilirse bu modele yönelik de fiyat indirimine gidilebilir.

Öneri yazı; Tesla ve TOGG karşılaştırma

Benzer içerikler

Turgay Şener

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Turgay Şener'e ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu