TOGG Fabrikasının Temeli Ne Zaman Atılacak?

Yerli otomobil TOGG girişimi için merak edilen sorulardan birisine bu gün açıklık getireceğiz. TOGG Fabrikasının Temeli Ne Zaman Atılacak? Sorusu merak ediliyor

Yerli otomobil TOGG girişimi için merak edilen sorulardan birisine bu gün açıklık getireceğiz. TOGG Fabrikasının Temeli Ne Zaman Atılacak? Sorusu merak edilen sorular arasında ve tüm sosyal medya sitelerinde bu soru merak ediliyor.

TOGG Fabrikasının Temeli Ne Zaman Atılacak?

Yerli otomobil TOGG tanıtımından sonra otomobillere çok büyük ilgi gösterilmiş ve bir çok kişi tarafından beğeni toplamıştı. Bunların yanında otomobil dünyasından tanınmış insanlardan da övgü almıştı. Beğeni toplayan bu otomobiller için yani TOGG için fabrika kurulum yeri ve tarihi de merak edilmişti. Öncelikle Yerli otomobil neden Bursa da üretilecek? Sorusunu yanıtlamıştık.

Bildiğimiz üzere Bursa’nın Gemlik ilçesinde yapımına karar verilen Yerli Otomobil fabrikası için de lansman töreni yapılacağı açıklandı. Yani lansmandan hemen sonra da temel atma töreni yapılacak diye tahmin ediyoruz. Bu gün   TOGG yetkilileri ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’nde toplantı yaptı. Bu toplantı sonrası açıklama yapan TOGG yöneticileri ” 12 Mart 2020 de Gemlik de Fabrika açılış lansmanı yapacağız” diyerek önceden verdikleri Mayıs ayı tarihini öne çekmiş oldular.

Daha önceki yazımızda sizlere Mayıs ayında temel atılacak demiştik. Şimdi bizleri de ters köşe yapan TOGG yöneticileri açıklama ile 12 Mart günü lansman yapacaklarını duyurdular. Bizler de her zaman güncel yerli otomobil haberleri sunmaya devam ederken bu haberi de sizlerle paylaşmak istedik. TOGG Fabrikasının Temeli Ne Zaman Atılacak?  Sorularının net cevabını TOGG yönetim kurulu yanıtlamış oldu. Yine değişiklik olur mu bilinmez ama sayın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da katılacağı bir lansman olacaktır diye düşünüyoruz.

Çünkü yerli otomobil tanıtımında Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan da yer almış halkın bu büyük ve özel gününde onur konuğu olmuştu. Bu kez de Bursa Gemlik halkıyla beraber bu lansmanda yer alacağını da tahmin ediyoruz. Sözlerimizi burada noktalar iken sizleri yerli otomobil haberleri ve detaylı konuları yazıp cevapladığımız forum sayfamıza yani Yerli Otomobil Forumu sitesine davet ediyoruz. Ücretsiz ve kolay üyelik ile desteklerinizi bekliyoruz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu