Mercedes-Benz Concept EQT Tanıtımı Gerçekleşti

Mercedes-Benz Concept EQT tanıtımı gerçekleşti. Aracın detayları da tanıtımla birlikte resmi olarak duyuruldu, Mercedes iddialı.

Mercedes-Benz Concept EQT tanıtımı gerçekleşti. Aracın detayları da tanıtımla birlikte resmi olarak duyuruldu, Mercedes iddialı.

Mercedes’in hafif ticari araçlara olan yatırımları aktif olarak devam etmekte. An itibariyle de firma bu segmentin geleceğini EQT modellerinde görmüyor. Zira EQT modelleri gerek tasarım, gerek iş yapı ve gerekse teknoloji bazında son derece gelişmiş özelliklere sahip. Aynı zamanda aracın tamamen elektrikli olması da bütün bunların cabası konumunda.

Tanıtıma göre araç 5 metre uzunluğa sahip. Bütün bunların yanı sıra otomobilde 3 sıralı koltuk düzeni ve geliştirilebilir, geri dönüştürülebilir malzemelerle işlenen deri koltuklar mevcut. Bu imkânlarla birlikte aracın premium bir hafif ticari olduğunu söylememiz doğru olur. Zira bu araç gerek iş ve gerekse aile kullanımı odaklı olarak tasarlanmakta.

Ek olarak bagaj bölümü son derece geniş tutulmakta. Bu sayede aracın ticari kimliğinin yanı sıra işlevsel kimliği de mevcut. Çünkü EQT modelini sadece ticari otomobiller klasmanında değerlendirmek doğru olmayacak. Mercedes, bu aracı geniş aile kullanımları adına da gözde yapmak niyetinde.

Mercedes-Benz Concept EQT Tanıtımı

Mercedes-Benz Concept EQT Tanıtımı

Tasarım bazında da aracın elektrikli olduğunu belli etmesine özen gösterilmekte. Aracın modern dış görünümünden elektrikli olduğunu net bir biçimde anlamak mümkün. Özellikle aracın dışarısındaki Mercedes logosunun ışıldaması büyük bir estetik sağlamakta. 21” boyutundaki alaşımlı jantlar ve panoramik cam tavan da araç içerisine genişlik katıyor.

Concept EQT boyut bazında 4945 milimetre uzunluğa sahip. Aynı zamanda aracın 1863 milimetre genişliğe ve 1826 metre yüksekliğe sahip olduğunu da belirtelim. Aynı zamanda üçüncü sıradaki koltuklara erişim de bir hayli kolay, aracın iki tarafında da sürgülü kapı mevcut. Ek olarak bagaja genişlik katmak isteyenler için üçüncü koltukların çıkartılabilir ve katlanabilir olması mükemmel bir kolaylık.

Aracın multimedya özelliklerinde de yok yok diyebiliriz. Hey Mercedes sesli asistanı araçta mevcut olacak, aynı zamanda Mercedes-Benz’in en gelişmiş multimedya seçenekleri de araçta mevcut. Mercedes-Benz Concept EQT tanıtımı açıkça gösteriyor ki hafif ticari segmente yeni bir premium model geliyor. İlerleyen zamanlarda bu aracı her alanda daha sık görmemiz son derece muhtemel.

İlginizi Çekebilir

Emre Can Ulu

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Emre Can Ulu'ya ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu