LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor!

Apple elektrikli otomobilini duyurmuştu. artık LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor! Bizler da haberini sizler için yapmıştık. Forum sitemizde bununla ilgili bilgiler paylaşmıştık.

Apple elektrikli otomobilini duyurmuştu. artık LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor! Bizler da haberini sizler için yapmıştık. Forum sitemizde bununla ilgili bilgiler paylaşmıştık. Bu Apple Elektrikli Otomobil linki üzerinden ulaşabilirsiniz.  Bu gelişmeden sonra bir teknoloji devi daha elektrikli otomobil yapacağını duyurdu.

LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor!

LG Electronics, elektrikli otomobil parçası üretme işini Kanadalı Magna International duyurdu. Yani şirket bu firma ile parça anlaşması imzaladı. Üretilecek aracın parça imalatını bu firma yapacak. Projenin de %51 i LG de olacak ve diğer şirket ise bu ortaklık girişiminin %49 olacağı anlaşmaya varıldı. Bu %49 luk hisse için ise Magna 453 milyon dolar ödeme yapacak.

LG elektrikli otomobil piyasasına giriyor!

Ortak girişim ile kurulan şirket faaliyetlerine ise; Kore ve Çin’deki fabrikalarda elektrikli motorlar, akım dönüştürücüler ve elektrikli sürüş sistemleri üretecek.

Kore merkezli şirketin Yatırım Direktörü Jeon Kyung-Dae, LG electronics hisselerinin, ilerde Tesla hissesine benzeyeceğini ve çok değer kazanacağını belirtti. Apple gibi kendi otomobilini yapacak olan LG şirketi bu alanda da hızlıca ivme kazanmayı planlıyor.

LG elektrikli otomobil alanında kendini nasıl kanıtlar bilinmezken henüz ortaya çıkmış bir araç konsepti dahi bulunmuyor. Şirket ilerleyen süreçte LG elektrikli otomobil  konsept aracını da duyuracak gibi görünüyor. Bizde gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz.

Önerilen Yazı: En Çok Satılan Elektrikli Otomobil Modelleri Hangileri?

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu