Auto Hold ne demek? Araçta ne işe yarar?

Yokuş kalkış asistanı Auto Hold ne demek? Araçta ne işe yarar? Bunları anlatacağız. Araçlarda bulunan bu tuşun işlevi nedir? Bu konu hakkında detaylar paylaşacağız. Gelelim Teknik bilgiler kategorisindeki bu başlığımızın detaylarına

Yokuş kalkış asistanı Auto Hold ne demek? Araçta ne işe yarar?  Bunları anlatacağız. Araçlarda bulunan bu tuşun işlevi nedir? Bu konu hakkında detaylar paylaşacağız. Gelelim Teknik bilgiler kategorisindeki bu başlığımızın detaylarına.

Auto Hold ne demek? Araçta ne işe yarar?

Auto Hold: Elektronik park freni bulunan araçlarda yokuş kalkış asistanı yani destekçisi olarak çalışmaktadır.

Düz Viteslerde: Debriaj kavramasını yapıp hafif gaza yüklenilmesinden sonra devreye girer ve aracın geriye veya öne kaçmamasını sağlayarak yokuşta sizlere güvenli kalkış sağlamaktadır.

Otomatik Viteslerde: Bu araç tipinde de vitese geçtikten sonra frenden ayağınızı çekip gaza hafiften basmanız bu özelliğin devreye girmesi için yeterlidir.

Auto Hold ne demek Araçta ne işe yarar

Çalışma Prensibi ise: Freni en ideal anda serbest bırakmak için elektromekanik park freni kontrol ünitesi, motor torku ve devir sayısı, rampa eğimi, gaz ve debriyaj pedalının konumu ile ilgili gelen sinyalleri değerlendirir. Bu ölçüde sizlere güvenli bir araç kalkış sağlar.

Ayrıca teknik bilgiler konusunda eğer sorum var diyorsanız otomobil forum ailemize katılabilir, oradan bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu