Togg Resmen Duyurdu: Ön Sipariş Kabul Tarihi Belli Oldu!

Merak ile beklenen yerli otomobil Togg, gündemde ki yerini korumaya devam ediyor. 29 Ekim tarihinde açılışı gerçekleştirilmiş olan Gemlik Fabrikası’nda seri üretimine geçilmiş olan doğuştan elektrikli otomobil, her yeni günde farklı bir gelişme ile adından söz ettirmeyi başarıyor. Bu kapsamda geçtiğimiz günlerde bir Togg çalışanının Twitter hesabından yayınlamış olduğu görüntülerde yer alan onlarca araç dikkat çekerken o araçların üzerinde bulunan brandalar da pek çok eleştiriye ve asılsız iddiaya sebep oldu.

Togg çalışanın yayınlamış olduğu video görüntüsünde birbirinden farklı renklerde Togg araçların olduğu ancak hepsinin üzerinde branda olduğu gözlendi. “Türkler geliyor” notu ile paylaşılan görüntü kısa süre içerisinde yüz binlerce kişi tarafından seyredilirken birçok kişi yerli otomobilin üretim hızını takdir etti. Görüntüler kötü niyetli kimselerin hedeflerinde de yer aldı. Ancak yetkililer tarafından yapılan açıklamalar akıllı cihazın kalitesine gölge düşürülmesine engel oldu.

Elektrikli otomobil piyasasına farklı bir soluk getireceği tahmin edilen ve hem tasarımı hem de sahip olduğu diğer özellikleri ile tüketicilerin tüm isteklerine en iyi şekilde cevap verecek olan yerli ve doğuştan elektrikli otomobil Togg, bugün firmanın resmi Twitter hesabından paylaşılan bir gönderi ile tekrar gündeme geldi. Tüketiciler ve diğer sektör temsilcileri tarafından merak ile takip edilen satış sürecine ilişkin önemli ifadelerin yer aldığı yeni açıklama, sosyal medya kullanıcılarından oldukça fazla etkileşim aldı.

Togg’un Twitter Hesabından Ön Sipariş Açıklaması!

Togg'un Twitter Hesabından Ön Sipariş Açıklaması!

2019 yılında temelleri atılmış olan Gemlik Fabrikası, 29 Ekim 2022 tarihinde Cumhuriyet’in 99’uncu kuruluş yıldönümünde resmen faaliyete geçti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile gerçekleştirilmiş olan fabrika açılış töreni hem ülkemiz hem de diğer dünya ülkeleri tarafından yakından takip edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Togg’un direksiyonun başına geçtiği anlar ise büyük ilgi gördü.

29 Ekim tarihi itibari ile seri üretim bandına çıkarılmış olan yerli otomobil, bugün firmanın yeni paylaşımı ile tekrar tüm dikkatleri üzerine çekti. 2023 yılının mart ayında yollarda olacağı tahmin edilen Togg için yapılan paylaşımda, şu ifadeler yer aldı: “Daha önce de açıklamış olduğumuz gibi ön sipariş sürecini Şubat 2023 tarihinde başlatacağız. O tarihe kadar kullanıcılarımızı merkeze almış olduğumuz #USECASEMobility vizyonumuza uygun bir şekilde sürece ilişkin bilgilendirmeye devam edeceğiz.”

Yalnızca Cumhurbaşkanı Erdoğan Ön Sipariş Verdi!

Açıklamasının devamında şimdilik sadece Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından verilmiş olan ön siparişlerin kabul edildiğini belirten yerli firma, Togg hakkında merak edilen tüm gelişmeleri ve diğer ayrıntıları resmi hesap üzerinden aktaracaklarını, Togg dışında yapılan paylaşımların dikkate alınmaması gerektiğini ifade etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Togg Rengi Belli Oldu!

Geçtiğimiz günlerde Togg seçimine ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, eşi Emine Erdoğan’ın isteği üzerine tercihlerini kırmızı renkten yaptıklarını ifade etmişti.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu