2020 Yılında Norveç’te satılan arabaların yarısından fazlası Elektrikli Versiyon Oldu

2020 Yılında Norveç'te satılan arabaların yarısından fazlası Elektrikli Versiyon Oldu
3 Paylaşımlar

2020 Yılında Norveç’te satılan arabaların yarısından fazlası Elektrikli Versiyon Oldu yani 2020 yılı Norveç için elektrikli otomobillerin yılı oldu. Tüm çeyreklerde 2020 Norveç araba satışlarına baktığımızda Elektrikli otomobillerin yarıdan fazla olduğu kaydedildi.

2020 Yılında Norveç’te satılan arabaların yarısından fazlası Elektrikli Versiyon Oldu

Norveç ve benzer Avrupa ülkelerinde Elektrikli otomobiller çok fazla beğeni gördü. Bu ibre yavaştan bizim ülke de de etkisini göstermeye başlıyor. Elektrikli TOGG üretileceği duyurulunca ülkemizde elektrikli araçlara bir sempati oluştu. Bu da ülkemizde de elektrikli otomobile karşı ilgiyi beraberinde de yen araçlarda bir beklentiyi beraberinde getirdi.

Bu ibre ise sanırsam Türkiye de 2023 veya 2024 yılında dönebilir. Alt yapı tamamlanınca daha da artış olacak diye görülüyor. Yani elektrikli şarj istasyonları tamamlanınca bu sayı artacaktır. Bu da tahminim olarak kalsın 2025 yılında da bizde de Elektrikli Otomobiller diğer otomobil satılarına göre yarıdan fazla olacaktır.

Norveç zaten elektrikli otomobil ve doğayı az kirleten elektrikli motor üretimini ve araçlarını destekleyen bir tavır sergilemişti. Bu da Bu satışları etkilemiş oldu. Haber kategorimizde sizlere bu konuyu anlattık.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.