TOGG Yerli Otomobil Fabrikası Temeli Ne Zaman Atılacak?

Yerli otomobilimiz için güncel bir haber paylaşıyoruz. TOGG Yerli Otomobil Fabrikası Temeli Ne Zaman Atılacak? Diye merak edenler için bu yazımızı yazdık.

Yerli otomobilimiz için güncel bir haber paylaşıyoruz. TOGG Yerli Otomobil Fabrikası Temeli Ne Zaman Atılacak? Diye merak edenler için bu yazımızı yazdık. Hem de yerli otomobil sitesi olarak sizlere güncel haberler paylaşmaya devam edeceğiz.

TOGG Yerli Otomobil Fabrikası Temeli Ne Zaman Atılacak?

Arkadaşlar TOGG fabrika temeli ne zaman atılacak diye merak ediliyor. Yerli otomobil TOGG sevenlerin en başta merak ettiği konulardan birisi olan bu konuya açıklık getireceğim. Öncelikle Yerli otomobilin kurulacağı arazide inceleme yapıldı konumuza baksınlar. Çünkü Bursa Gemlik ilçesinde kurulacak ve gerekli incelemeler yapılmıştır. Bu bilgiyi vererek konumuza başlayalım.

Değerli okurlarımız TOGG fabrika temeli ne zaman atılacak sizlere cevaplıyorum. Yerli otomobil TOGG fabrikası Mayıs 2020 de atılacak.  Yani yaklaşık 2.5 ay sonra temel atma töreni gerçekleşecektir. Yani yerli otomobil temeli Mayıs 2020 içerisinde atılacak.

Bunun bilgisinden sonra da sizler eee o zaman 2023 e yetişmez dersiniz diye düşünüyorum. Ama şöyle bir durum var finansal desteği kuvvetli olan bir girişimden bahsediyoruz. Türkiye’nin Otomobili Girişim Grubu adında 5 büyük şirketin yer aldığı bir topluluk olunca madiyatta sorun yaşanmayacak gibi görünüyor.Ülkemizin büyük firmaları, Karsan, Vestel (zorlu), Turkcell, BMC ve Anadolu grubu olarak nitelendirilen 5 babayiğit birleşimi maddi bir sorun yaşamayacaktır diye düşünüyorum.

Ülkemiz için çok büyük bir adım olan Yerli Otomobil adımını devlet desteği de eklenirse hızlıca kurulan ve hızlıca üretime başlayan bir girişim görebiliriz. Üretimi de 2023 e yaklaşınca yapacak olan bu girişim, hayli ilgi görmeye başladı. Şimdiden yerli otomobil ön sipariş gündeme gelmiş durumdadır. Henüz net bir rakam olmasa da halkın çoğu biz de bu girişimden faydalanmak istiyoruz diye iletişim sağlamışlar. Yani ön talep açılırsa en az 250-300 bin kişi başvuracaktır.

Not:  Sizde yerli otomobil TOGG hakkında içerikleri görüp yorum yapmak için yerli otomobil forum sitemizi ziyaret ediniz. Konu linki: https://forum.yerliotomobil.org/konular/togg-fabrikasi-temeli-ne-zaman-atilacak.124/

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu