2025 yılından sonra Jaguar sadece elektrikli araç üretecek

2025 yılından sonra Jaguar sadece elektrikli araç üretecek! Bu bizleri de meraklandırdı diyebiliriz. 2025 yılından sonra Jaguar elektrikli araç üretme kararı aldı

2025 yılından sonra Jaguar sadece elektrikli araç üretecek! Bu bizleri de meraklandırdı diyebiliriz. 2025 yılından sonra Jaguar elektrikli araç üretme kararı aldı.

İngiliz otomotiv üreticisi Jaguar Land Rover, tamamen elektrikli araç üreten bir marka olmayı hedefliyor. Hedefi için de 2025 yılını seçerek yoluna devam edecek. Zaten şu anda Jaguar I-Pace adında bir de elektrikli otomobil serisi bulunuyor. Bunu daha da geliştirmeyi açıkladılar. Ayrıca 2024 yılına kadar ise 6 yeni model daha duyurulacak.

2025 yılından sonra Jaguar sadece elektrikli araç üretecek

Jaguar Land Rover’ın kararının arkasında fosil yakıtlı araçlara getirilecek yasaklar ile sıfır emisyon hedefi olduğu düşünülüyor. Bu yüzden de fosil yakıt ile çalışan otomobil üretimini durdurmayı planlıyor.

Öneri yazı: Arazi tipi elektrikli otomobil Alpha JAX CUV

Kaguar 2024 yılından sonra 6 tane yeni 100 de 100 elektrikli model tanıtımı yapacak. Jaguar Land Rover’ın bu planı için ise  3.5 milyar doları gözden çıkardığı düşünülüyor. Yani Jaguar Land Rover firması 2025 yılından sonra sadece elektrikli otomobil üretmeye ve geliştirmeyi planlıyor.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu