Renault Sport ismini Alpine olarak değiştirdi

Renault Sport ismini Alpine olarak değiştirdi. Renault Sport artık yok. Yıllar içinde bize en iyi sıcak hatchback'lerden bazılarını veren ekip, bundan böyle Renault'nun yeni kurulan Alpine "İş Birimi" içindeki konumu nedeniyle Alpine Cars olarak bilinecek.

Renault Sport ismini Alpine olarak değiştirdi. Renault Sport artık yok. Yıllar içinde bize en iyi sıcak hatchback’lerden bazılarını veren ekip, bundan böyle Renault’nun yeni kurulan Alpine “İş Birimi” içindeki konumu nedeniyle Alpine Cars olarak bilinecek.

Renault Sport ismini Alpine olarak değiştirdi

Pratik düzeyde çok az şey değişecek – 300 güçlü Renault Sport takımı hala var, ancak şimdi Alpine şemsiyesi altında çalışıyor. Ancak şu andan itibaren, isim değişikliği sayesinde hızlı Renaults, Renault Sport rozetleri yerine Alpine rozetleri giyecek gibi görünüyor. Bunun mevcut Megane RS için ne anlama geldiğine dair haber yok….

Renault Sport ismini Alpine olarak değiştirdi

Ocak ayında duyurulan Alp “İş Birimi”, Alpine, Renault Sport ve Renault‘nun motor sporları operasyonlarını tek bir birimde etkili bir şekilde birleştiriyor. Geliştirdiği yeni nesil Alpine ürünü, bir elektrikli hot hatch, bir elektrikli crossover ve Lotus ile birlikte A110 için bir elektrikli yedek içeriyor.

Alpine CEO’su Laurent Rossi şunları söyledi: “Renault Grubu’nun markaya göre yeniden yapılandırılmasının bir parçası olarak, İş Birimini oluşturan çeşitli kuruluşların Alpine adını taşıması ve markanın değerlerini ve hırslarını somutlaştırması çok önemlidir. Alpine, yenilik ve teknolojinin ön saflarında yer alan birinci sınıf bir spor markası olmayı hedeflemektedir. Alpine Cars, spor araçlardaki uzmanlığı ve tecrübesiyle hedeflerimize ulaşmada bir ana karttır. ”

Bu isim değişikliği, Les Ulis sahasının gelecekteki %100 elektrikli Alpine serisinin geliştirilmesiyle ve Alpine Racing ekipleriyle teknik tartışmalarla halihazırda meşgul olduğu yeni ivmeyi simgeliyor.

R5 Turbo, Clio V6, Mégane RS Trophy ve yeni Alpine A110 gibi ikonik modellerin arkasındaki ekiplerin bilgi birikimi ve tutkusu önemli varlıklardır. Yeni Alpine serisinin geliştirilmesiyle birlikte, yerinde ekipler RS ​​müşterilerine ve ağa destek sağlamaya devam edecek.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu