MG Marvel R Elektrikli Otomobil Tanıtıldı!

2021 MG Marvel R Elektrikli Özellikleri neler? MG Marvel R Electric SUV'sini resmen tanıtıldı. Motor seçenekleri ve fiyatı detayları neler? Tüm bunları sizler için cevaplayacağız.

2021 MG Marvel R Elektrikli Özellikleri neler? MG Marvel R Electric SUV’sini resmen tanıtıldı. Motor seçenekleri ve fiyatı detayları neler? Tüm bunları sizler için cevaplayacağız. Şimdi yazımızı okumaya devam ediniz.

2021 MG Marvel R Elektrikli Otomobil Tanıtıldı!

MG, Avrupa pazarında fırtına estireceğinin göstergesi olan yeni ve şık Marvel R Electric SUV’sini resmen açıkladı – Marvel R, ilk olarak geçtiğimiz Mayıs ayında, COVID-19 salgınının doruk noktasında Roewe tarafından yasaklanmış bir konsept olarak ortaya çıktı ve çoğu medyasının bu konsept modeli sızdırmayı başardı.

Konsept, 2018’de Çin ve Hindistan için üretime giren ve her iki ülkede de kendi pazarlarına uyacak şekilde inşa edilen Roewe / MG Marvel X’in fütüristik bir yeniden tasavvuru olarak ortaya çıktı. Bu yeni formda, elektrikli SUV bu yılın Şubat ayında Çin pazarına giriş yaptı. MG , yaklaşan Avrupa lansmanı için Marvel 5’in “tasarım ve çekicilik açısından çıtayı daha da yükselteceğini” iddia ediyor.

2021 MG Marvel R Elektrikli Otomobil Tanıtıldı!

MG Marvel 5, şirketin çağdaş “Tech Style” ile tanımlanan tasarım dilinin “ikinci nesil” olarak bahsettiği şeyi piyasaya sürdü. Yeni görünümlü SUV’un önü, ön kenarı boyunca ince bir LED gündüz farına sahipken, matris tarzı farlar otomobilin açılı ön ızgarasının her iki yanındaki geniş açıklıklara yerleştirilmiş.

Bu görünüm arkada, ince bir LED şeridiyle birbirine bağlanan ince arka lambalarla, derin bir şekilde katlanmış karakter çizgilerinin arasına yerleştirilmiş olarak devam ediyor. Arka tamponun köşelerine bir çift derin havalandırma, muhtemelen kozmetik öğeler yerleştirilmiştir.

İçeride, Marvel 5, 19,4 inç dokunmatik ekran ve 12,3 inç dijital gösterge paneli dahil olmak üzere uygun modern teknolojiyle eşleşen birinci sınıf bir görünüme sahiptir. Marvel X selefinin yanı sıra Marvel 5, MG ana SAIC’in uyumlu Huawei ile birlikte çalışarak kritik 5G teknolojisini geliştirerek geleceğe hazır kendi kendine sürüş ve iletişim yeteneklerini sağlayan bir geliştirme planından da yararlanıyor.

Güç ve menzil

Marvel R’nin aktarma organı konfigürasyonunun lansmanının öncülüğünü, arka aksta iki ve ön aksta iki elektrikli motor kullanan bir “üç motorlu” dört tekerlekten çekiş sistemi oluşturacak. MG’ye göre, üç motorun birleşik gücü 212kW ve 665Nm’ye eşittir , bu da SUV‘yi sadece 4,9 saniyede 100 km / s hıza çıkarmak için yeterince kalk ve git .

2021 MG Marvel R Elektrikli Otomobil Tanıtıldı!

Sürüş menzili 400km (WLTP) olarak derecelendirilmiştir ve MG, 11kW dahili üç fazlı şarj cihazının kullanılması sayesinde, sahiplerinin Marvel R’nin pillerini sadece 30 dakikada yüzde 80 oranında hızlı bir şekilde şarj edebileceklerini söylüyor.

Harici cihazların otomobilin lityum iyon pili ile şarj edilmesine izin veren bir V2L (araçtan yüklemeye) sistemi de Marvel R‘de yer alacak. Çekme kapasitesi, frensiz 750 kg olarak derecelendirilmiştir ve AWD varyantı, 357 litre arka bagaj saklama alanı veya arka koltuklar katlandığında 1396 litre sunacaktır.

2021 MG Marvel R Elektrikli Otomobil Tanıtıldı!

Marvel R’nin arkadan çekişli bir versiyonu da Avrupalı ​​müşterilere sunulacak ve bu da ek bir ön saklama alanı (boş) sayesinde bagaj alanını 150 litre daha artıracak.

Orta büyüklükteki SUV, MG Pilot sürücü asistanı ve i-Booster fren asistanı dahil olmak üzere bir dizi güvenli sürücü sistemiyle donatılmış olarak gelecek.

MG Marvel 5 Avustralya’ya gelecek mi?
Ne yazık ki hayır, en azından yakın gelecekte. MG Australia, Marvel 5’i buraya getirmek için herhangi bir plan bulunmadığını doğruladı, ancak kullanılabilirliği izleyeceğini söylüyor.

MG Motor Australia sözcüsü, “MG Marvel R’nin potansiyelini ve performansının Avustralyalı alıcıları kesinlikle heyecanlandıracağını görmekten heyecan duyuyoruz” dedi.

“Şu anda Marvel R’yi yerel MG kadrosuna tanıtmak gibi bir plan yok, ancak ilgiyle izliyoruz.” Marvel R, Mayıs 2021’den itibaren Avrupa’da satışa çıkacak.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu