Mercedes Beklenenden Daha Kısa Sürede Elektriğe Geçecek!

Mercedes Beklenenden Daha Kısa Sürede Elektriğe Geçecek! Dünya yavaş yavaş koronavirüs salgınından çıkmaya başlarken, otomobil üreticileri tam ölçekli elektrifikasyonu benimsiyor.

Mercedes Beklenenden Daha Kısa Sürede Elektriğe Geçecek! Dünya yavaş yavaş koronavirüs salgınından çıkmaya başlarken, otomobil üreticileri tam ölçekli elektrifikasyonu benimsiyor. İçten yanmalı motorları düşürmek muhtemelen er ya da geç olacaktı, ancak salgının getirdiği yeni gerçeklik işleri değiştirdi.

Şimdi Mercedes-Benz, güçlü bir 2021 satış başlangıcı sayesinde elektrifikasyon hedefine daha önce duyurulandan daha hızlı ilerliyor. Reuters’in bildirdiğine göre Mercedes‘in ana şirketi Daimler CEO’su Ola Kallenius, bu hafta bir video konferans sırasında yatırımcılarla haberi doğruladı.

Mercedes Beklenenden Daha Kısa Sürede Elektriğe Geçecek!

“Ürün portföyümüzün elektrifikasyonunu hızlandırmak istiyoruz” dedi. “Hedefimiz bu hedefe daha erken ulaşmaktır.” 2019’da, plug-in hibrit ve / veya tamamen elektrikli araçlar için taahhütte bulunan Alman otomobil üreticisi, 2030 yılına kadar toplam küresel binek araç satışlarının yüzde 50’sinden fazlasını oluşturacak.

Mercedes Beklenenden Daha Kısa Sürede Elektriğe Geçecek!

Kallenius yeni hedefi için kesin bir tarih vermedi, ancak 2025’ten 2029’a kadar herhangi bir yer kulağa doğru geliyor. Şirket ayrıca elektrikli araç üretimi için iki büyük Alman fabrikasını yeniden düzenlemeyi ve montaj hattı çalışanlarını yeniden eğitmeyi planlıyor. Önümüzdeki ay, Mercedes EQS tamamen elektrikli amiral gemisi lüks sedan, özel bir EV platformunda piyasaya sürülecek. Biraz daha küçük EQE sedan, her ikisi için de SUV gövde stilleri ile birlikte daha sonraki bir tarihte gelecek.

Mercedes’in yeni elektrifikasyon hedefi önemli çünkü rekabette bir adım önde olması gerekiyor. Tesla‘nın başarısı göz ardı edilemez, ancak diğer rakiplerin zayıflıkları da göz ardı edilemez. Örneğin BMW’yi ele alalım. 2025 yılına kadar hem elektrikli hem de fosil yakıtlı arabalarını destekleyecek yeni platformunu piyasaya sürmüyor ve bu da herhangi bir gecikme olmayacağını varsayıyor.

Mercedes Beklenenden Daha Kısa Sürede Elektriğe Geçecek!

Mercedes’in diğer yerel rakibi Volkswagen Grubu, emrinde birden fazla platform bulunan son derece agresif elektrifikasyon arayışıyla ilerliyor. Bu haftanın başlarında Mercedes , yakında ortaya çıkacak yeni modellerin, özellikle de hibrit teknolojisini kucaklayacak bir sonraki Mercedes-AMG C63’ün ayrıntılarını açıkladı. Gelecekteki diğer saf elektrikli bataryalar AMG modelleri olarak markalanabilirken, performans hibritleri E Performans etiketine sahip olacak.

İlki, yeni Mercedes Elektrikli Araç Mimarisi (EVA) da kullanacak. Daimler, yardımcı olmak için, Mercedes’in tamamen elektrikli lüks binek otomobil işine daha iyi odaklanabilmesi için son derece başarılı kamyon ve otobüs bölümünden ayrılma planlarını da tamamlıyor.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu