Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu

Yerli otomobil TOGG için Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu geldi. Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum'dan TOGG ile ilgili açıklama yapıldı. " Yerli otomobile hazırlık için yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu getirdik. Şehirlerimizi TOGG için hazırlıyoruz" dedi.

Yerli otomobil TOGG için Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu geldi. Çevre ve şehircilik bakanı Murat Kurum’dan TOGG ile ilgili açıklama yapıldı. ” Yerli otomobile hazırlık için yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu getirdik. Şehirlerimizi TOGG için hazırlıyoruz” dedi.

Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu geldi. Yerli otomobil çalışmaları ve fabrika inşaatı hızla devam ederken bir açıklama da Çevre ve Şehircilik Bakanı tarafından geldi.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, “Çevre ve iklim dostu elektrikli araç kullanımının yaygınlaşması için yeni yapılacak binalarımızda elektrikli şarj ünitesi koyma zorunluluğu getirdik. Şehirlerimizi TOGG’a hazırlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Yeni yapılacak binalarda elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu

Ayrıca Yerli otomobil TOGG fabrikası inşaatı hızla devam ederken, 2022 de ilk seri üretim TOGG banttan ineceği duyuruldu. Bu konuda da herhangi bir aksaklığın olmayacağı belirtilen sürede banttan ineceği doğrulandı. Ülkemizde alt yapı işini de Zorlu enerji üstlenmişti. Fakat bu gelişme yani her yapılan yeni binada elektrikli şarj ünitesi zorunluluğu Zorlu Enerji için de kolaylık sağlayacak.

Önerimiz: TOGG”dan ön sipariş açıklaması

Çoğu şehirde ve büyük şehirde hem hızlı şarj istasyonları hem de açık şarj istasyonları yer almaktadır. Neredeyse 81 ilde bu hızlı şarj istasyonları ve halka açık şarj istasyonları bulunmaktadır. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un yapmış olduğu bu açıklama da, daha da hızlı bir geçişin sağlanmasına yönelik bir çalışma olmuştur.

Yerli otomobilimiz için ise 2025 yılında yerlilik oranı %65 oranına çıkacak. İlk aşamada ise %50’lerin üzerinde olması bekleniyor.  Çünkü ilk aşamada bizim üretimine başlamadığımız parçalara ihtiyaç duyulacak. Daha sonra da onlar için girişim başlayacak. Kendimiz ürettikten sonra da yerli otomobil TOGG’un yerlilik oranı %65 olacak.

TOGG ile ilgili gelişmeleri ve haberleri hakkında düşüncelerinizi paylaşmak için: TOGG Forum sitemize bakınız.

Benzer içerikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu