Honda N7X Tanıtıldı! Geniş SUV araç detayları neler?

Bu gün Honda N7X Tanıtıldı! Geniş SUV araç detayları neler? 7 Kişilik SUV olan Honda N7X Özellikleri ve motor seçenekleri hakkında detaylar yazımızda yer almaktadır. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Bu gün Honda N7X Tanıtıldı! Geniş SUV araç detayları neler? 7 Kişilik SUV olan Honda N7X Özellikleri ve motor seçenekleri hakkında detaylar yazımızda yer almaktadır. Gelin hep birlikte inceleyelim.

Honda N7X Tanıtıldı! Geniş SUV araç detayları neler?

Honda N7X Concept, üretim formunda büyük olasılıkla hem altı hem de koltuk yedi konfigürasyonlarında satılacak. Honda, sosyal medyada gizemli yeni bir araçla dalga geçtikten sonra nihayet yaklaşmakta olan arabayı açıkladı. Japon otomobil devi, Endonezya’daki yeni N7X yedi koltuklu SUV konseptinin kaplamasını çıkardı ve şirketin uluslararası ürün gamında BR-V’nin yerini alacak şekilde lanse edildi.

Honda bunun bir konsept prototip olduğunu söylerken, görünüşüne göre sergilenen model neredeyse üretime hazır görünüyor. Honda’nın geçen yıl Hindistan pazarından BR-V’yi raflardan çoktan çıkardığı belirtilmelidir. Bu nedenle, yaklaşan N7X, Honda’dan yedi koltuklu bir araç olarak çok önemli bir teklif haline gelebilir.

Honda N7X Dış Tasarım

Prototip, Honda R&D Asia Pacific Co., Ltd. tarafından tasarlandı ve geliştirildi. Dış tasarımından başlayarak, yeni N7X Concept, City, HR-V , Civic ve amiral gemisi gibi mevcut nesil Honda otomobillerinde kullanılan tasarım felsefesini takip ediyor. CR-V. Ön tarafta, her iki tarafında şık saran farlar ve ortada bir Honda amblemi ile çevrili büyük bir çok çıta krom yüklü ızgaranın hakim olduğu dik bir burun sergiliyor.

Far kümeleri ayrıca, sis lambası muhafazalarının yakınındaki alt tampondaki LED konumlandırma lambalarına ek olarak entegre bir L-şekilli LED DRL ayarı da alır. SUV’ye kasık bir görünüm kazandıran, kapaklı bir kaput ve fırçalanmış alüminyum ekleri ve sahte bir koruma plakası olan örgü desenli bir merkezi hava girişini barındıran kaslı bir ön tampon.

Honda N7X Tanıtıldı! Geniş SUV araç detayları neler?

Yan profil boyunca, farlardan arka lambalara uzanan belirgin bir karakter çizgisine sahip. Yuvarlak tekerlek kemerleri ve karartılmış tavan rayları SUV’a bir miktar sağlamlık katarken, hafifçe arkaya doğru daralan geniş bir sera alanına sahiptir. Arkada, etrafı saran bir çift Z-şekilli arka lamba ve düz bir bagaj kapağı sergiliyor. Diğer önemli dış özellikler arasında büyük çok kollu alaşım jantlar, çift tonlu kapıya monte yan aynalar ve tavana monte arka spoyler yer alıyor.

İç dizayn

Kabinin gümüş vurgulara sahip tamamen siyah bir temaya ve gösterge panelinin merkezinde yer alan geniş bir dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence ekranına sahip olacağı doğrulanmış olsa da, otomobilin iç mekanlarının net görselleri henüz açıklanmadı.

Gösterge panelinin köşeleri dikdörtgen hava boşlukları ile çevrelenirken, gösterge paneli köşeli şekiller olmadan daha temiz bir tasarıma kavuşuyor. Diğer önemli özellikler arasında bir vites kolu, yeni bir direksiyon simidi ve HVAC kontrolleri barındıran yükseltilmiş bir orta konsol yer alıyor.

Beklenen Güç Aktarma Organı, Şanzıman Seçenekleri

Honda, güç aktarım mekanizmasıyla ilgili herhangi bir resmi bilgi açıklamadı, ancak, manuel veya CVT otomatik şanzıman ile eşleştirilmiş 1.5 litrelik bir benzin ünitesine sahip olması muhtemel. Daha sonraki bir aşamada hibrit bir güç aktarım mekanizmasının sunulması bekleniyor. N7X’in üretim formunun bu yıl Endonezya’dan başlayarak satışa çıkması bekleniyor.

Hindistan’daki lansmanı konusunda Honda’dan bir haber gelmese de, yedi koltuklu orta boy bir SUV, pazarımızdaki rekabeti kesinlikle yoğunlaştıracak. N7X Hindistan’a gelirse ve geldiğinde Tata Safari, MG Hector Plus, Hyundai Alcazar ve yakında çıkacak olan Mahindra XUV700 gibi rakiplerle rekabet edecek.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu