Geely Zeekr ile Tesla araçlarının yerini alacak!

Çinli şirket Geely Zeekr ile Tesla araçlarının yerini alacak! Çinli otomotiv firması devi Geely Otomotiv üreticisi, Zeekr markası ile Tesla ile rekabet edecek.

Çinli şirket Geely Zeekr ile Tesla araçlarının yerini alacak! Çinli otomotiv firması devi Geely Otomotiv üreticisi, Zeekr markası ile Tesla ile rekabet edecek. Elektrikli otomobil üreteceğini ve seçkin markalar arasında yerini alacağını söyleyen marka geleceğin otomobilleri için bizler de çalışmalara katılacağız açıklamasında bulundu.

Geely firması yetkilileri, Zeekr otomobil markası ile gelecekte Tesla’nın yerini alacağını umduklarını söyledi. Birinci sınıf elektrikli otomobil üreticisi olmayı hedefleyen marka için faaliyetlere başladı. Volvo ve Lotus’un da sahibi olan Çinli şirket Geely, üst düzey elektrikli araçlar yapmayı ve 2021 yılının sonlarında piyasaya yeni EV ( elektrikli versiyon)’leri sunacağını duyurdu.

Geely Zeekr ile Tesla araçlarının yerini alacak!

Zeekr modeli şu anda Çin’de en çok satılan elektrikli otomobil olan Tesla Model 3‘e rakip olacak. Bunun için de daha fazla çalışmak gerekiyor. Açıklamaları yapıldı.

Ayrıca Pekin yönetimi 2025 yılına kadar Çin’de satılan araçların beşte birinden fazlasının elektrikli olmasını istiyor. Bu yüzden de Çin otomotiv devi olan Geely çalışmalarını yürütmeye başladı. Marka yakında prototip olarak Zeekr markasına ait modelleri görücüye çıkarabilir. Tüm gelişmeleri sizler için takip etmeye devam edeceğiz.

Geely Zeekr markası, Tesla araçlarının yerini almayı ve en büyük rakibi olmayı düşünüyor ve Tesla modellerinin artık Çin’de ki yerini almayı düşünüyor.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu