Chevrolet Corvette C8 Stingray, Ekim ayında İngiltere’de!

Chevrolet Corvette C8 Stingray, Ekim ayında İngiltere'de! Yeni Chevrolet C8 Corvette Stingray , 81.000 £ 'dan başlayan fiyatlarla İngiltere'de Ekim ayında coupé ve üstü açılır kılıklarda satışa sunulacak .

Chevrolet Corvette C8 Stingray, Ekim ayında İngiltere’de! Yeni Chevrolet C8 Corvette Stingray , 81.000 £ ‘dan başlayan fiyatlarla İngiltere’de Ekim ayında coupé ve üstü açılır kılıklarda satışa sunulacak . Modelin 67 yıllık tarihinde resmi olarak sağdan direksiyonlu olarak satılan ilk Corvette olacak.

C8 ilk olarak Birleşik Krallık’a Launch Edition donanımında, coupé ve convertible versiyonlar arasında eşit olarak bölünmüş 16 farklı seçenekle ulaşacak. Fiyatlar sırasıyla 81.700 £ ve 87.110 £ ‘ dan başlayacak. Burada satılan tüm modeller, standart olarak Z51 performans paketi ve yüksek özellikli 2LT döşeme ile donatılacaktır.

Bu, tüm Avrupa otomobillerinin, manuel olarak ayarlanabilen süspansiyon, daha büyük fren diskleri, elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel, daha kısa aks oranı, performans egzoz sistemi, Michelin Pilot Sport 4S dahil olmak üzere temel özellikli ABD arabasına göre bir dizi donanım yükseltmesi kazanacağı anlamına gelir. lastikler ve aerodinamik açıdan iyileştirici bir gövde kiti.

Takılan ek standart donanımlar arasında bir baş üstü ekranı, veri kaydedici, uydu navigasyonu, 14 hoparlörlü Bose ses sistemi, arka kamera ‘aynası’ ve ısıtmalı, havalandırmalı koltuklar bulunur.

Launch Edition otomobilleri ayrıca daha yüksek 3LT kaplamasına sahip olacak ve yükseltilmiş koltukların yanı sıra spoyler, aynalar, tekerlekler ve tavanda ek karbon şekillendirme öğeleri içerecek. Ayrıca manyetik bir sürüş kontrol sisteminden ve onları standart modellerden ayıran ısmarlama tasarım detaylarından yararlanacaklar. Otomobilin açıklığını 50 mm yükselten ön süspansiyonlu lift opsiyonel olarak sunulacak.

Chevrolet Corvette C8 Stingray, Ekim ayında İngiltere'de

Yeni C8, Porsche ve Ferrari gibi Avrupalı ​​rakipleri alt etmek için bir Corvette için ilk kez orta motor düzenine sahip .

İki koltuklu aracın orijinal versiyonu 1953’te piyasaya sürüldüğünden beri, Corvettes önden motorlu, arkadan çekişli bir düzene sahipti – ancak yeni C8 makinedeki 495bhp 6,2 litrelik V8 ilk kez sürücünün arkasına monte edildi.

Chevrolet ana firması General Motors’un başkanı Mark Reuss, geçen yılki lansmanında şunları söyledi: “Geleneksel önden motorlu araç performans sınırlarına ulaştı ve yeni bir düzen gerektirdi.” “Konfor ve eğlence açısından, hala bir Corvette gibi görünüyor ve hissediyor, ancak Corvette tarihindeki herhangi bir araçtan daha iyi kullanıyor.”

Yeni makinenin giriş seviyesi versiyonu Stingray olarak adlandırıldı ve ilk olarak 1963’te kullanılan bir rozeti yeniden canlandırdı ve 0-60 mil / saat hızlarını üç saniyenin altında katederek şimdiye kadarki en hızlı temel seviye Corvette oldu. Daha güçlü varyantlar takip edilecektir.

Orta motor düzenine geçmek, yeni modelin uzunluğunu 137 mm artırarak 4630 mm’ye çıkardı ve dingil mesafesi 2723 mm’ye uzatıldı. 1933 mm genişliğinde, önceki C7 modelinden 56 mm daha geniş , ancak 1234 mm’de biraz daha alçak. Yeni Corvette, öncesine göre 1527 kg, 166 kg daha ağır.

Yeni Corvette, bazı tanıdık tasarım ipuçlarını korurken, yeni düzen nedeniyle, son iki koltuklu McLaren ve Ferrari makinelerinin yankıları ile daha ‘küresel’ bir görünüme sahip . Chevrolet daha ‘sürücü merkezli’ bir iç tasarıma sahip olduğunu iddia ediyor ve daha kısa kaput daha fazla görüş sağlıyor.

1953 yılında piyasaya sürüldüğünde, orijinal Corvette, hafif cam elyafı gövdesi ve iki koltuklu kabini ile Amerikan yollarına hakim olan ağır devlere çarpıcı bir alternatifti. Corvette’in ‘babası’ olarak kabul edilen Zora Arkus-Duntov, orta motor düzeni için uzun süredir bastırmıştı, ancak birkaç prototip üretilirken, bu, geçişi yapan ilk üretim versiyonu.

Anahtarın altını çizmek için, C8 Corvette, önceki modele göre 40 bg daha fazla üreten motorunu vurgulamak için cam bir kapağa sahiptir. Aynı zamanda 470 lb ft tork, 10 lb ft daha öncekinden daha fazla geliştirir.

Chevrolet Corvette C8 Stingray, Ekim ayında İngiltere'de

Aynı zamanda, spor otomobilin ilk yıllarından bu yana, vites değiştiricilere sahip yepyeni bir sekiz vitesli çift kavramalı şanzıman lehine bir manuel şanzımandan vazgeçen ilk Corvette olacak. Sürücünün daha fazla manuel kontrol için debriyajı ayırmasına olanak tanıyan çift kanatlı debriyaj adı verilen yeni bir özellik içerir.

Vites kolu elektronik olarak şanzımana bağlanır, yer açar ve bir dizi önemli kontrol, orta konsolun kenarı boyunca Porsche tarzında sıralanmıştır. Yeni bir özelleştirilebilir ekran, dört köşeli direksiyon simidinden görülebiliyor ve bilgi-eğlence ekranı artık sürücüye doğru açılı.

C7’de olduğu gibi, yeni C8 Stingray, süspansiyon amortisörlerinin hızlı bir şekilde ayarlanmasını sağlayan özel, manyetik olarak hassas bir sıvı kullanan Manyetik Sürüş Kontrolü özelliğine sahiptir. Giriş seviyesi otomobilde elektronik sınırlı kaymalı diferansiyel standardına sahip bir performans çekiş yönetim sistemi de mevcuttur .

Ön ayırıcı ve açık iki parçalı arka rüzgarlık, agresif virajlarda 181 kg’a kadar bastırma kuvveti oluşturmak için birlikte çalışır.

Chevrolet Corvette C8 Stingray, Ekim ayında İngiltere'de

Alıcılar, Chevrolet’nin iddia ettiği gibi neredeyse 1g virajı yönetebilen dört mevsim Michelin Pilot Sport ALS lastikleri veya Z51 paketinin Michelin Pilot Sport 4S’i seçeneğine sahip. Ön lastikler 245/35 ZR19, arkada 305/30 ZR20s.

Corvette’in tüm yeni nesilleri gibi, C8 de Kentucky’deki Bowling Green’de üretiliyor, ancak Chevrolet, rakip Ford’un en yeni nesil Mustang ile yaptığı gibi, modelin dünyadaki varlığını geliştirmeye çalışıyor .

Yükseltilmiş sürümler muhtemelen Z06 ve ZR1 gibi tanıdık isimleri koruyacak ve önümüzdeki birkaç yıl içinde C8’in sonunda 1000bhp’ye doğru ilerleyebileceğini öne süren söylentilerle takip edilecek.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu