2021 Avrupa yılın otomobili ödülü hangi marka kazandı?

Gelişmeler kategorimizde sizlere 2021 Avrupa yılın otomobili ödülü hangi marka kazandı? Avrupa yılın aracı hangi markanın oldu diye merak edenler için bu yazımızı hazırladık.

2021 Avrupa yılın otomobili ödülü hangi marka kazandı? Avrupa yılın aracı hangi markanın oldu diye merak edenler için bu yazımızı hazırladık. Bir çok marka katıldı fakat finale ise 7 model kalmıştı. Bakalım ödül hangi markanın oldu?

2021 Avrupa yılın otomobili ödülü Toyota Yaris kazandı. Otomotiv dünyasının en prestijli ödüllerinden biri olan Avrupa’da Yılın Otomobili ödülünün kazananı Yaris oldu. Pandemi nedeniyle otomobil fuarının iptal edilmesine rağmen, 59 kişiden oluşan jürinin katılmasıyla Avrupa’da Yılın Otomobili yarışması düzenlenmiş oldu. En prestijli bu ödülü ise rakiplerini geride bırakan Toyota Yaris Almayı başardı.

2021 Avrupa yılın otomobili ödülü hangi marka kazandı?

Tüm bu aşamaları geçen ve finalde oylamaya kalan modeller ise şu şekildeydi; Toyota Yaris, Fiat 500 Electric, Cupra Formentor, Volkswagen ID.3, Skoda Octavia, Land Rover Defender ve Citroen C4 yarışmada finali gören modeller oldular.

Avrupa’da Yılın Otomobili Oylama Sonucu

  • Toyota Yaris 266 puan
  • Fiat 500 Electric 240 puan
  • Cupra Formentor 239 puan
  • Volkswagen ID.3 224 puan
  • Skoda Octavia 199 puan
  • Land Rover Defender 164 puan
  • Citroen C4 143 puan

Oylama ise şu şekilde gerçekleşti. 22 farklı ülkeden gazeteciler ödülün sahibini belirlemek için toplanıdılar. Burada yapılan oylama sonucunda 2021 Avrupa yılın otomobil modelini belirledi. Yukarıda alınan oy tablosunda da gördüğünüz gibi 1. Yaris olurken 2. ise Fiat 500 Electric modeli oldu. Wolskvagen ID.3 ise 4. model olmayı başardı.

Toyota Yaris için videomuz:

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu