Rivian’ın Yeni Pil Teknolojisi Devrim Yaratacak

Rivian'ın Yeni Pil Teknolojisi Devrim Yaratacak. Kaynaklar Rivian'ın elektrikli araç endüstrisinde devrim yaratmaya yönelik iddialı gelecek planlarını doğruluyor.

Rivian’ın Yeni Pil Teknolojisi Devrim Yaratacak. Kaynaklar Rivian’ın elektrikli araç endüstrisinde devrim yaratmaya yönelik iddialı gelecek planlarını doğruluyor. Rivian , bu yaz teslimatları öncesinde R1T kamyonu ve R1S SUV’yi test etmeye devam ederken , başlangıç ​​üreticisi gelecekte EV teknolojisini geliştirmek için şimdiden adımlar atıyor.

Rivian’ın Yeni Pil Teknolojisi Devrim Yaratacak

Her iki model de maksimum 400 millik bir menzil sağlayan lityum iyon pil paketlerini paketleyecek ve bir saatten daha kısa sürede yüzde beş ila 80 arasında şarj edilebilecek, ancak şirketin kariyer sayfasındaki iş ilanları Rivian’ın katı hal piller geliştirmek istediğini gösteriyor . Bunun aksine, Fisker kısa süre önce katı hal pilleri üretme planlarından vazgeçti çünkü bunların geliştirilmesi zor ve teknolojinin gelişmesi gerekiyor. Rivian ise niyetini netleştirdi.

Rivian'ın Yeni Pil Teknolojisi

İlan sırasında, Rivian’ın kariyer sayfası reklam pozisyonlarında bir imalat mühendisi, personel imalat mühendisi, kıdemli imalat mühendisi, imalat mühendisi müdürü ve kıdemli bir katı hal hücre imalat mühendisi dahil olmak üzere beş iş listelenmiştir.

Kıdemli üretim mühendisi, “Rivian için yeni nesil pil hücrelerini geliştiren bir ekibe katılacak,” katı hal pilleri üretmek için çalışan kapsamlı bir ekip “oluşturacak” ve “katı hal pil hücresi hattını tanımlamak ve sunmak için teknoloji ortaklarıyla birlikte çalışacak” (s). ”

Bu pozisyonlar, Rivian’ın Kaliforniya’daki Palo Alto tesisinde olacak. Lityum iyon pillerle karşılaştırıldığında, katı hal pilleri yanıcı sıvı elektrolit yerine katı elektrolitler kullanır,

Rivian'ın Yeni Pil Teknolojisi

Bu, daha uzun menzillere ve daha hızlı şarj sürelerine izin verecektir, ancak karmaşık teknolojinin geliştirilmesinin zor olduğu kanıtlanmıştır. Açıkçası, katı hal pillerle çalışan Rivian modellerini görmeye başlamamız birkaç yıl alacak, ancak şirketin EV endüstrisinde devrim yaratabilecek teknolojinin araştırma ve geliştirilmesine kaynak aktardığını görmek cesaret verici.

Ancak Toyota, katı hal pilleri yarışında Rivian’ı yenebilir. Japon üretici, 2025 yılına kadar katı hal pilleri geliştirmeyi hedefliyor ve teknolojiyle ilgili 1000’den fazla patent başvurusu yaptı. İddiaya göre Toyota, oyunun kurallarını değiştiren pil teknolojisini bu yıl bir prototip arabada önizleyecek.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu