Bakan Müjdeyi Verdi! Yerli otomobil TOGG ne kadar sürede şarj olacak?

Bakan Müjdeyi Verdi! Yerli otomobil TOGG ne kadar sürede şarj olacak? Bu beklenen soruyu cevapladı. Elektrikli otomobiller için merak edilen bir konu da buydu. Beklenen açıklamayı Bakan Dönmez açıkladı!

Bakan Müjdeyi Verdi! Yerli otomobil TOGG ne kadar sürede şarj olacak? Bu beklenen soruyu cevapladı. Elektrikli otomobiller için merak edilen bir konu da buydu. Beklenen açıklamayı Bakan Dönmez açıkladı!

Yerli otomobil için ve Türkiye’de elektrikli otomobiller için elektrik ağının gelişmesi için beklenen cevabı bakan Fatih Dönmez verdi. Çünkü elektrikli otomobile sahip olmak kadar önemli olan şey de Yerli otomobil TOGG ne kadar sürede şarj olacak? Sorusunun cevabı olacak.

Zira elektrikli otomobiller için hayati öneme sahip olan bu konu elektrikle şarj olma süresidir. Her ne kadar ülkemizde elektrik istasyonları bu yüzden kaç dakikada şarj olacağı merak ediliyor. Şimdi sizlere bunun cevabını vereceğiz. Şarja takılan araç erken şarj olmazsa da bir nevi zaman kaybı olacak, istasyon az olursa da bu daha da önem kazanacak.

Şimdi gelelim Yerli otomobil TOGG ne kadar sürede şarj olacak? Bu soruyu cevaplayalım. Bakan Dönmez’in açıklaması şu şekilde; Açık otoparklarımıza 2 adet 50 kW DC hızlı şarj ve 22 kW AC şarj istasyonu kurduk. Her iki şarj istasyonumuzun kablo çıkışları hem Avrupa ve ABD menşeili hem de Uzakdoğu menşeili araçları şarj edebilecek şekilde donatıldı. Böylece şarj istasyonumuz dünyada üretilen bütün elektrikli araçların kullanımına uygun hale getirildi. 52 kWh bataryalı bir araç 50 kW DC şarj istasyonunda yaklaşık 1 buçuk saatte, 22 kW AC şarj istasyonunda yaklaşık 2 buçuk saatte dolacak” açıklamasını yaptı.

Yani buradan anlaşılacağı gibi her türlü elektrikli otomobil için elektrik şarj girişi bulunacak ve en geç ise 2 buçuk saate dolacak denildi. O da en maksimum seviye olarak söylendi. Bu açık istasyonlar için geçerli. Hızlı şarj üniteleri de olacak onlarda ise 45 dakika veya 1 saat şeklinde olacaktır.

Öneri; Bakan Bekir Pakdemirli: Meteorolojik veriler yerli otomobil TOGG’a entegre edilecek

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu