TOGG Haberleri

Yerli elektrikli otomobil fiyatları

Yerli elektrikli otomobil fiyatları ne kadar olacak? Yerli elektrikli araba fiyatları ortalama ne kadar belirlenecek bu gün sizlere onu anlatacağım.


Yerli elektrikli otomobil fiyatları ne kadar olacak? Yerli elektrikli araba fiyatları ortalama ne kadar belirlenecek bu gün sizlere onu anlatacağım. Yerli otomobilimiz TOGG tanıtıldıktan sonra ilgiyi üzerine toplayarak şimdi de fiyatı hakkında konuşulmaya başlandı.

Yerli elektrikli otomobil TOGG fiyatları tahmini ne kadar olacak?

Bu gün sizlere tahmini Yerli elektrikli araba fiyatları hakkında rakamlar vereceğim. Yepyeni bir dizayn ve görünümde çıkan ve herkesin beğenisini toplayan yerli otomobil TOGG iki ayrı araç ile tanıtım gerçekleştirdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katıldığı ve test sürüşünü yaptığı yerli arabamızdan şimdilik iki adet görücüye çıktı. Bu iki araç da baya bir ilgi odağı olmayı başardı.

Yerli elektrikli otomobil fiyatları açıklaması için de bu iki aracın ayrı ayrı fiyatını sizlere tahmini olarak sunmak istedim.  Öncelikle bir detay vererek bu rakamları açıklamak istiyorum. Özellikle de yerli otomobil için söylenen bir kaç detay bize fiyat hakkında ipucu verecektir. Ayrıca yerli elektrikli otomobilde batarya konusunu şarj konusunu merak edenler Yerli otomobilin bataryası kaç dakikada dolacak? adlı yazımıza bakınız. Diyerek asıl konumuza dönüyoruz.

Yerli elektrikli araba TOGG rekabetçi fiyata sahip olacak!!

Tanıtım gerçekleşirken piyasaya çıkacak olan yerli elektrikli araba TOGG için “rekabetçi bir şekilde piyasaya girecek”,  ” Avrupaya ihracatı yapılacak” denildi. Bu iki sözden yola çıkarak bir var sayımda ve rakam tahmininde bulunacağım. Bu sözlerden çıkaracağımız sonuç ise şu yönde olacak. Yani rekabet ve ihracat kelimelerini yan yana getirirsek eğer” elektrikli yerli otomobilimiz çok da ucuz olmayacak” sonucunu çıkarıyoruz. Yani rekabetçi derken de kendi klasmanında veya segmentindeki diğer araçlara oranla iyileştirilmiş bir fiyat belirlenebilir.

Sizlere bunu anlattıktan sonra da gelelim Yerli elektrikli araba fiyatları ne kadar olacak? bu sorunun cevabına;

Ayrı ayrı modeller için yerli otomobil fiyatları şu şekilde olacak! (Tahmini)

Yerli elektrikli otomobil fiyatları

SUV için tahmini fiyat: 250 – 300 Bin TL

Yerli elektrikli otomobil fiyatları

Sedan için tahmini fiyat: 150-190 Bin TL

Not: 2022 ye kadar enflasyon bu denli yükselmeye devam ederse de +30 Bin TL eklenecektir.

Fiyat aralıklarında olacağını tahmin ediyorum. Gerçekten de bu fiyatlar şu anda gayet iyi fiyatlar diyebilirim. Fakat şu an otomobil fiyatları zaten yüksek olduğu için bu fiyatları belirledik. Aynı aracın farklı markalar da ki serileri SUV model için 350 – 400 Bin TL olurken

Sedan modelleri ise 200-230 Bin TL civarında diyebilirim. Yani yerli otomobil için tahmini belirlediğimiz rakamlar diğer araçlara göre gayet uygun desek yeridir. Bu arada Yerli otomobilin ismi ne olacak? diye merak edenler var ise yazımızı ziyaret ediniz.

Yerli elektrikli araba fiyatları ortalama ne kadar belirlendi? Yerli elektrikli otomobil fiyatları ne kadar olacak? Bu soruyu kendi tahminimle cevapladım.  Yazıma destek olmak için sosyal hesaplardan paylaşınız.

Soru: Yerli elektrikli otomobillerimizin fiyatları ne kadar olur? SUV ve Sedan için ayrı tahminler verelim! 

İlginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu