Yeni Renault Clio Lutecia Limited Edition ortaya çıktı

Yeni Renault Clio Lutecia Limited Edition İngiltere de satışa çıktı. Model Clio modelinin özel serisi olarak sınırlı sayıda üretilen bir model olarak çıktı. Şimdi gelelim Renault Clio Lutecia Limited Edition modeli teknik özellikleri neler?, tasarımı iç ve dış dizaynı hakkında detaylar neler?

Yeni Renault Clio Lutecia Limited Edition İngiltere de satışa çıktı. Model Clio modelinin özel serisi olarak sınırlı sayıda üretilen bir model olarak çıktı. Şimdi gelelim Renault Clio Lutecia Limited Edition modeli teknik özellikleri neler?, tasarımı iç ve dış dizaynı hakkında detaylar neler bunların cevaplarına;

Yeni Renault Clio Lutecia Limited Edition teknik özellikleri neler?

Model dediğimiz gibi Birleşik Krallık için üretilmiş özel seridir. Sadece özellikleri buraya göre belirlenmiştir. Özel yapım bu modelin özellikleri ise şu şekildedir;

  •  89 beygir güç ve 160 Nm torka sahip turboşarjlı 1.0 litrelik üç silindirli benzinli motor, yer alıyor.
  • 6 vitesli manuel şanzıman aracılığıyla ön tekerleklere çekiş sağlıyor.
  • 0’dan 100 km hıza 12.2 saniyede çıkıyor.
  • Emisyon değeri ise 119g/km CO2 olarak ölçümlenmiş
  • Otomobil içi sıcaklığın ayarlanmasını sağlayan bir sistem, yer alacak.
  • İç ortam (ambiyans) aydınlatması ve yedi inçlik bir dijital gösterge paneli yer alacak
  • Uydu navigasyonlu 9.3 inç bilgi-eğlence ekranı eklenecek

Şimdi ise modelin dış görüntüsü ve tasarımı hakkında detayları sizlere sunacağız.

Yeni Renault Clio Lutecia Limited Edition İngiltere de satışa çıktı. Model Clio modelinin özel serisi olarak sınırlı sayıda üretilen bir model olarak çıktı. Şimdi gelelim Renault Clio Lutecia Limited Edition modeli teknik özellikleri neler?, tasarımı iç ve dış dizaynı hakkında detaylar neler bunların cevaplarına;

Renault Clio Lutecia Limited Edition Tasarımı hakkında detaylar

Dediğimiz gibi bu model sadece İngiltere’de satışa sunuldu. Bu modelin dış görünümü, iç tasarımı ve görsel olarak tüm detayları sizlere sunacağız.

Renault Clio’dan ayran dış değişiklikler yapılmıştır. Yeni bir elmas siyahı metalik boya, daha koyu arka camlar ve radyatör ızgarası yer alıyor. Tampon havalandırmalarında, yan eteklerde pirinç renkli süslemeler eklenmiştir. Farklı renklere sahip 17 inç alaşım jantlar da yer almış görünüyor.

Ayrıca önemli bir özellik olarak da şerit takip yardımı, şeritten ayrılma uyarısı, aktif acil frenleme ve trafik işareti tanıma yer alıyor. Bu gerçekten tüm Clio modelleri için gerekli bir özellik diyebiliriz. Dokunmatik ekranla kontrol edilebilen arka görüş kamerasının yanı sıra ön ve arka park sensörleri de otomobilde bulunuyor. Clio bu kadar özellikli olmamıştır. Özel seri olarak tüm bu özellikler yer almış model Yeni Renault Clio Lutecia Limited Edition modeli oldu.

Otomobilin adı ise, Roma dönemi şehri olan  Lutetia’ya atıfta bulunarak seçilmiştir. Sadece İngiltere’de satılacak olan model yalnızca 300 tane ile sınırlı olacak. Hatta her biri 20.200 sterlin fiyatına sahip olarak satışa sunulacak.

Renault, otomobillerin şu an için sipariş verilebilir durumda olduğunu ve müşterilerin teslimatı Eylül ayında olacağını duyurdu. Bizde bu model gibi özel bir serinin Clio Türkiye fabrikasından bizlere çıkmasını istiyoruz. Sizce bu model ülkemizde sevilir mi? Clio araçlarında bu kadar özellik ne zaman görebiliriz? Bu soruları yorumlar kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu