Volkswagen ID.4 GTX Özellikleri ve Fiyatı Belli Oldu

Volkswagen ID.4 GTX özellikleri ve fiyatı ile beraber duyuruldu. Merakla beklenen yeni nesil Volkswagen modeline gelin yakından göz atalım.

Volkswagen ID.4 GTX özellikleri ve fiyatı ile beraber duyuruldu. Merakla beklenen yeni nesil Volkswagen modeline gelin yakından göz atalım. Geçtiğimiz günlerde onuncu yılını kutlayan Alman devi için işler yolunda. Volkswagen’in elektrikli otomobillerde ciddi bir atılım yapmaya çalıştığı herkes tarafından biliniyor.

Bu bağlamda gerek otomobil üreticileri ve gerekse Volkswagen tarafı sıkı bir rekabet içerisindeler. Bu rekabetin en taze ürünlerinden bir tanesi de ID.4 GTX olarak öne çıkmakta. Volkswagen, geçen sonbaharda ID.4 modeli ile GTX rozetini birleştirmek istediğini duyurmuştu. Görünüşe göre bu amaç gerçekleşmekte.

GTX rozetinin anlamı elektrikten geçiyor. Zira ilgili otomobil ID.4’ün daha spor ve elektrikli hali olacak. İki elektrikli motora sahip olması planlanan otomobilde performans ön planda tutulmakta. Bu bağlamda normal sürüme nazaran GTX’in daha performanslı olacağını belirtelim.

Volkswagen ID.4 GTX Özellikleri

Otomobil eklenen ek motor ile birlikte toplamda 295 beygir güç performansında. Ayrıca şunu da belirtmeden geçmeyelim ki ilgili model Çin’e özel olarak üretilmekte olan ID.6 sürümünden çok biraz eksik. Ancak bu eksikliğin sürüş dinamiğinde gözle görülür bir fark oluşturması söz konusu değil.,

Otomobilin 0-100 km/s hızlanma süresi 6.2 saniye olarak belirtilmekte. Bu oran çift elektrikli bir otomobil için beklenen bir rakam. Bu bağlamda aracın orijinal sürümüne nazaran daha performanslı olacağı çok açık. Zira otomobilin maksimum huzu da 180 km/s olarak belirtilmekte.

Volkswagen ID.4 GTX özellikleri ve fiyatı

Otomobil, bünyesine yerleştirilen akıllı sensörlerle akıllı çekiş sistemine sahip. Böylece otomobilin çekiş gücünde bariz bir farklılık hissetmek mümkün olacak. Aynı zamanda otomobilde AWD sistemi de mevcut. Bu sistemin Volkswagen mühendisleri tarafından özelleştirildiği ve son derece akışı çalıştığı iddia ediliyor.

ID.4 GTX Pil Performansı

Aracın batarya tarafından ise bilgiler mevcut. Pil performansı olarak otomobilin iyi bir sürüş sunacağına hiç şüphe yok. Otomobilde toplamda 486 kilogram ağırlığa sahip olan 77 kWh değerinde pil mevcut. Lityum iyon olarak gelen pil WLTP’ye göre toplamda 480 kilometre menzil sunmakta.

Volkswagen ID.4 GTX Fiyatı

Otomobilin Türkiye’de satılıp satılmayacağı hâlâ daha kesin değil. Ek olarak otomobilin resmi fiyatı da tam açıklanmadı. Ancak gelen iddialara göre aracın Avrupa’da 50 bin Euro üzerinden satılması planlanmakta. Ancak bu rakamın sadece iddia olduğunu tekrardan belirtelim. Volkswagen ID.4 GTX özellikleri ve fiyatı ile beraber ilgi çekici bir model olacak gibi duruyor.

Benzer içerikler

Emre Can Ulu

Yerli otomobil sitesi yazarı olan Emre Can Ulu'ya ait otomobil haberleri ve gelişmeler burada yer almaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu