Volkswagen ABD’de Otomobil Üretiminin 10. Yılını Kutluyor!

Bu Volkswagen ABD'de Otomobil Üretiminin 10. Yılını Kutluyor! haberini sizlere sunduk. On yıl önce Volkswagen, 2.5 litrelik beş silindirli motora, otomatik şanzımana, deri iç mekana ve 18 inç jantlara sahip 2011 Passat SEL boyalı Gece Mavisi Metalik'i üretti.

Bu Volkswagen ABD’de Otomobil Üretiminin 10. Yılını Kutluyor! haberini sizlere sunduk. On yıl önce Volkswagen, 2.5 litrelik beş silindirli motora, otomatik şanzımana, deri iç mekana ve 18 inç jantlara sahip 2011 Passat SEL boyalı Gece Mavisi Metalik’i üretti. Tennesee, Chattanooga’daki fabrikasında üretilen ilk otomobildi. 10 yıldan fazla bir süre sonra, ABD merkezli tesis bazı etkileyici kilometre taşlarına ulaştı.

Volkswagen ABD’de Otomobil Üretiminin 10. Yılını Kutluyor!

Fabrikanın en önemli anlarından bazıları, Mayıs 2012’de 100.000’inci Passat’ı, Mayıs 2013’te 250.000’inci Passat’ı, Temmuz 2014’te Atlas’ı duyurmayı, Ekim 2018’de 100.000’inci Atlas’ı inşa etmeyi ve Haziran 2020’de bir milyonuncu arabasını inşa etmeyi içeriyor. .

Bugün, Chattanooga fabrikası 2021 Volkswagen Passat , 2021 Volkswagen Atlas ve 2021 Volkswagen Atlas Cross Sport‘u bir araya getiriyor . VW, 2019’da ABD’deki üretim merkezini elektrikli MEB platformu kapasitesini içerecek şekilde genişletmeye başladı. Chattanooga, 2022’den itibaren ABD’ye özel ID.4 modellerini bir araya getirecek.

Volkswagen ABD'de Otomobil Üretiminin 10. Yılını Kutluyor

Volkswagen Chattanooga üretim müdürü Dean Parker, “Chattanooga ailemiz, Passat’ımızın doğumuyla başladı” dedi. “Hattan ilk çıkan kişi olarak hepimiz tezahürat yaptık çünkü bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu biliyorduk. Passat’ın başarılı lansmanı büyük ölçüde bu Chattanooga ekibinin sıkı çalışması ve adanmışlığından kaynaklanıyordu ve bu, Atlas ve Atlas Cross Sport’umuz. Bugün, bir milyondan fazla araç sonra ve Volkswagen‘in ilk tamamen elektrikli SUV’unu piyasaya sürmeye hazırlanırken, her şey Passat’ımızla başlayan başarımızı takdir etmek için bir dakikanızı ayırıyoruz. ”

Bir hatırlatma olarak, 2011 Passat VW için büyük bir değişiklikti. Önceki nesil Passat modelleri Almanya’dan ithal edildi, ancak 2011 versiyonu özellikle Kuzey Amerika pazarı için üretildi ve Avrupa’da sunulandan büyük ölçüde farklıydı.

Volkswagen ABD'de Otomobil Üretiminin 10. Yılını Kutluyor

Passat’ın ABD’de belirsiz bir geleceği olsa da , Chattanooga fabrikasının rolü gelişecek. Burası, yerinde yağmur suyu geri dönüşüm sistemi ve 33 dönümlük bir güneş parkı ile ABD’deki en çevre dostu otomotiv üretim tesislerinden biridir. Fabrika, iki yıl içinde, yeşil bina stratejileri için LEED-Platin sertifikalı ilk otomotiv üretim tesisi oldu. Fabrika doğrudan 3.800’den fazla kişiyi istihdam ediyor ve bunların 900’ü 2011’de ilk Passat’ın kurulmasına yardımcı oldu.

Eğlenceli gerçek, VW, 1970’lerde ve 1980’lerde Rabbit GTI dahil olmak üzere Rabbit’i inşa etmek için bir Pennsylvania fabrikasını işletiyordu. Bu, Rolls-Royce’un 1931’de Massachusetts dışında araba üretimini durdurmasından bu yana, ABD’de ilk kez yabancı bir otomobil üreticisi otomobil üretti.

İlginizi Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu